Ako sa dostať na popredné priečky vyhľadávačov?

Máte problém s viditeľnosťou vášho webu vo vyhľadávačoch? Nižšie vám ukážeme návod, ako to môžete rýchlo a jednoducho zmeniť.

Vyniknúť na trhu s takmer nekonečným počtom webových stránok môže byť veľmi náročné, no pre váš online úspech je to kľúčové. Ako ale docieliť, aby vás vyhľadávače vzali do úvahy a predstavili zákazníkom ako jednu z tých najlepších dostupných možností?

SEO

Dve techniky, ktoré vám môžu pomôcť s online viditeľnosťou sú SEO (optimalizácia pre vyhľadávače) a tzv. linkbuilding. Získajte základný prehľad o tom, čo tieto techniky zahŕňajú a ako ich môžete využiť vo svoj prospech.

SEO: Vstupná brána do online sveta

SEO je online nástroj, pomocou ktorého svoj web v online priestore zviditeľníte tak dobre ako to v minulosti, ale aj dnes stále dokážu kvalitné tonery pri tlači propagačných materiálov.

Základom nástroja je dosiahnutie vyššej pozície vo vyhľadávaní, ktorá vám môže pomôcť získať viac návštevníkov, zvýšiť povedomie o vašej značke a zlepšiť konverzné sadzby.

Ako to funguje?

  • Väčšinou sa celý proces kompletnej SEO optimalizácie začína výskumom kľúčových slov. Ide o to zistiť, aké frázy ľudia používajú pri hľadaní služieb alebo produktov, ktoré im vy ponúkate.
  • Nasleduje optimalizácia obsahu stránky. Presnejšie vytvorenie obsahu, ktorý je nielen kvalitný a relevantný, ale taktiež založený na kľúčových slovách, ktoré sú pre úspešnosť vyhľadávania veľmi dôležité. Myslite však na to, aby bol obsah pre čitateľa hodnotný a prirodzený.
  • Nakoľko sa stále viac ľudí spolieha pri vyhľadávaní najmä na svoj mobil, je dôležité, aby bola vaša stránka responzívna a optimalizovaná aj pre mobilné zariadenia.
  • Zlepšiť úspešnosť SEO optimalizácie pomáha aj správny linkbuilding, čo je technika vytvárania spätných odkazov na vašu webovú stránku z externých zdrojov. Tieto odkazy považujú vyhľadávače za dôkaz dôveryhodnosti a relevantnosti vašich podstránok, preto ich tvorbe venujte náležitú pozornosť.

Ako s linkbuildingom začať ?

Pomôcť zviditeľniť váš web s touto technikou nie je pre laika jednoduché, preto si na úspešný linkbuilding vyberte odborníkov, ktorí majú s jeho tvorbou dlhoročné skúsenosti. Aj im však musíte byť pri tvorbe vhodných spätných odkazov nápomocní.

Dôležitý je kvalitný obsah, ktorý budú ľudia hľadať. Môže to byť blog, video, infografika alebo štúdium. Oplatí sa využiť tiež články pre iné weby v rámci vašej oblasti, v ktorých môžete umiestniť odkazy smerujúce na vašu stránku. Nezabudnite pri tom všetkom na vašu konkurenciu, od ktorej sa v niektorých situáciách môžete tiež veľa naučiť.

SEO a linkbuilding sú komplexné techniky, ktorých využitie v praxi si vyžaduje čas aj úsilie. Výsledky však stoja za to, pretože zlepšujú viditeľnosť vášho webu, jeho návštevnosť a tým aj vaše zisky 🙂