Ako vybrať do domácnosti IP kameru a robotický vysávač?

Zvažujete kúpu IP kamery alebo robotického vysávača do vašej domácnosti? Tieto fantastické vynálezy vám dokážu priniesť množstvo výhod. V prípade IP kamery je to najmä zvýšená bezpečnosť a v prípade robotického vysávača pomoc s upratovaním. Poďme si vysvetliť, na čo by ste sa mali zamerať pred kúpou týchto zariadení.

IP kamera

Ako vybrať IP kameru?

IP kamera je digitálne zariadenie, ktoré prenáša video signál cez internet. Ide o skvelý bezpečnostný prvok do domácnosti, ktorý vám pomôže v objasňovaní pokusov o lúpež alebo iných prípadných škodových udalostí. IP kameru využíva mnoho rodín aj na sledovanie malých detí, ktoré sa nachádzajú v inej miestnosti.

Umiestnenie

IP kamery sa delia na vnútorné a vonkajšie. Vonkajšie kamery lepšie odolávajú poveternostným podmienkam a vandalizmu. Preto sa umiestňujú nad vonkajšími priestranstvami a vstupmi. Vnútorné kamery sú menej odolné a cenovo dostupnejšie. 

Rozlíšenie a kvalita obrazu

Pred kúpou si rozmyslite, či potrebujete kameru s vysokým alebo štandardným rozlíšením. Kamery s vyšším rozlíšením ponúkajú jasnejší obraz, no sú zvyčajne drahšie. Rozlíšenie určujeme v pixeloch. Čím vyššie hodnoty pixelov má IP kamera, tým kvalitnejší obraz ponúka.

Nočné videnie

Ak plánujete nainštalovať IP kameru do exteriéru alebo do tmavých priestorov, ako je napríklad garáž, mali by ste vyberať zariadenie s nočným videním. 

Ako vybrať robotický vysávač?

Nemáte čas na čistenie podlahy? Robotický vysávač je skvelým pomocníkom do domácnosti, ktorý čistí podlahu stlačením tlačidla. Pripravili sme pre vás zopár tipov, ktoré vám pomôžu vybrať robotický vysávač prispôsobený vašim potrebám.

Výkon

Sací výkon robotického vysávača je pravdepodobne najdôležitejším faktorom, ktorý by ste mali pri výbere zvažovať. Čím vyšší je sací výkon, tým lepšie si vysávač poradí s nečistotami na podlahe. Vyšší výkon však zvyčajne znamená aj nižšiu výdrž batérie. Pred kúpou vysávača zvážte, či máte v byte prevažne tvrdé podlahy alebo koberce. Na čistenie kobercov je potrebný výkonnejší robotický vysávač.

Mopovanie

Ak chcete, aby váš robotický vysávač podlahu nielen povysával, ale aj vytrel, vyberajte si zariadenia s mopom. Niektoré modely robotických vysávačov zvládajú vysávanie aj vytieranie súčasne.

Najobľúbenejšie robotické vysávače

Zlatou strednou cestou sú robotické vysávače v cenovej hladine 200 – 300 eur. Obľúbené modely s praktickými funkciami, ako je napríklad aj vyššie spomínané mopovanie, sú iRoboty Roomba. Populárne sú aj robotické vysávače od výrobcov Mi Robot, Roborock alebo ETA. Výrobcovia Samsung a Rowenta ponúkajú aj drahšie modely s pokročilými funkciami, ako je napríklad inteligentné riadenie napájania alebo extrémne veľký sací výkon.