Objavili sa prvé informácie o smart náramku Xiaomi Smart Band 9

Čínsky gigant sa pripravuje na vydanie svojej 9. generácie populárneho smart náramku.

Xiaomi sa pomaly, ale isto pripravuje na ohlásenie novej generácie svojho najpopulárnejšieho smart náramku – Xiaomi Smart Band 9. Domnienky potvrdzuje aj online certifikácia, ktorá zobrazuje hneď dve verzie náramku.

Xiaomi Smart Band 9

Informácie týkajúce sa dvoch rôznych zariadení s kódovým označením M2345B1 a M2346B1 naznačujú prípravy spoločnosti na vydanie nového zariadenia. Predpokladá sa, že pôjde o dve verzie náramku, pričom jedna bude disponovať technológiou NFC a druhá zasa nie. Samozrejme, môže sa jednať aj o Pro verziu náramku, ktorú Xiaomi prináša na trh pár mesiacov po klasickej verzii.

Konkurent pre Galaxy Fit 3?

Xiaomi nedávno na MWC 2024 odhalilo svoje hodinky Watch 2, 2 Pro a S3, ktoré sa stávajú skutočným rivalom Pixel Watch za veľmi nízku cenu. Je nepravdepodobné, že Xiaomi pripraví plnohodnotné inteligentné hodinky tak skoro po svojom poslednom uvedení na trh.

Xiaomi Mi Band 9/9 NFC to launch soon, picks up radio certification -  Gizmochina
Certifikácia nových smart náramkov

V prípade, že ide o Xiaomi Smart Band 9, budeme si naň musieť ešte nejaký ten čas počkať. Spoločnosť totiž stále začína s vydaním v Číne, a až tak sa sústredí na globálny trh. Momentálna konkurencia je najnovšie vydaný Galaxy Fit 3 od Samsungu, ktorý za cenu cca 60 eur ponúka mnoho funkcií a moderný dizajn.

Uvidíme teda, či sa Xiaomi podarí priniesť schopnú konkurenciu aj pri deviatej generácii svojho smart náramku.