Jednoduché tipy, ako si znížiť cenu povinného zmluvného poistenia

Zníženie ceny PZP môže byť jednoduché, ak sa správne informujete a vykonáte niekoľko úprav vo svojich návykoch a výbere poistenia.

Povinné zmluvné poistenie auta je neoddeliteľnou súčasťou jeho vlastnenia a prevádzkovania. Každý majiteľ vozidla zároveň ale vie, že PZP môže byť aj výrazným finančným zaťažením, na ktorého eliminovanie našťastie existujú spôsoby, ako si cenu krytia aspoň z časti znížiť.

povinné zmluvné poistenie

Tu je niekoľko jednoduchých tipov, ako získať lacnejšie PZP:

Využite PZP kalkulačku

Prvým krokom k zníženiu ceny poistenia je vyhľadať si o ňom všetky dostupné informácie online. Ušetríte si tak čas aj peniaze.

Skvelým nástrojom je napríklad špeciálna PZP kalkulačka, ktorá vám umožní porovnať rôzne poistné spoločnosti a ich ponuky z pohodlia domova. Do systému zadáte potrebné údaje o svojom vozidle a osobe a kalkulačka vám zobrazí všetky dostupné možnosti. Prehľadne zobrazené informácie si jednoducho porovnáte a vyberiete možnosť, ktorá vám najlepšie vyhovuje.

Dodržiavanie bezpečnosti

Možno ste o tom nevedeli, ale aj vaša vodičská história a bezpečné vodičské návyky majú priamočiary vplyv na cenu PZP. Ak máte nie príliš ideálnu vodičskú históriu s mnohými nehodami a pokutami, vaše PZP bude drahšie. Naopak, bez nehôd a porušení dopravných predpisov môžete na poistení získať výraznú zľavu.

Ďalšou výhodou bezpečnej a zodpovednej jazdy je, že všetky dôležité autodiely nie sú zaťažené a predčasne opotrebované. Z uvedeného vyplýva, že byť zodpovedným vodičom sa vám oplatí z viacerých dôvodov.

Doplnkové poistenie

Okrem PZP existuje aj ďalšie voliteľné poistenie, ako je poistenie proti krádeži, poistenie havárií alebo poistenie zodpovednosti voči tretím osobám. Prehodnoťte preto všetky svoje potreby a zvážte, či konkrétne druhy pripoistenia využijete. Aj nepotrebné krytie vám môže ušetriť nemalé čiastky.

Zvážte výšku spoluúčasti

Výška spoluúčasti je suma, ktorú ste ochotní uhradiť z vlastnej peňaženky pri poistných udalostiach. Dôležité je, že zvýšením výšky spoluúčasti môžete získať nižšiu cenu PZP, uistite sa však, že ste schopní túto čiastku v prípade potreby zaplatiť.

Ako vidíte, zníženie ceny PZP (povinné zmluvné poistenie) môže byť jednoduché, ak sa správne informujete a vykonáte niekoľko úprav vo svojich návykoch a výbere poistenia.