NÁVOD | Ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu?

Vyčisti svoje reproduktory na smartfóne rýchlo a efektívne behom pár minút!

Určite si sa už stretol so situáciou, kedy sa reproduktory na tvojom smartfóne „z ničoho nič“ stali akýmisi zastretými. Jednoducho povedané, už nezneli tak dobre, ako predtým. Možností môže byť hneď niekoľko. V jednoduchom návode nižšie si ukážeme, ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu.

Bežné spôsoby čistenia nemusia byť efektívne

Spôsoby, ako čistiť reproduktory na svojom smartfóne je niekoľko, no najčastejším je asi zobrať handričku či špáradlo a následne sa snažiť dostať nečistoty von. Prvý spôsob je pomerne v poriadku, no handrička má špecifický tvar, ktorý sa do malých otvorov reproduktorov nezmestí.

Špáradlo, či iný ostrý predmet môže naopak narobiť viac škody ako osohu. Tým, že sa jedná o ostrý predmet a užívateľ presne nevie, ako ďaleko až pri čistení môže zájsť, môže sa stať, že samotné reproduktory poškodí.

Ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu?

V Google Play obchode s aplikáciami je mnoho nezmyselných aplikácií, ktoré buď neplnia svoj účel vôbec, alebo ho plnia len z malej časti, teda veľmi zle. V tomto prípade si však ukážeme jednu veľmi zaujímavú aplikáciu, ktorá ti pomôže s čistením reproduktorov tvojho smartfónu.

Oproti metódam spomenutým vyššie nepotrebuješ k tomuto azda najefektívnejšiemu čisteniu absolútne nič. Jediné čo potrebuješ je pripojenie k internetu, aby si si aplikáciu mohol stiahnuť.

Poďme si teda v zopár krokoch ukázať postup čistenia

1.) Na svojom smartfóne si otvor Google Play (obchod s aplikáciami) a následne si vyhľadaj aplikáciu s názvom Speaker Cleaner. Osobne však odporúčame túto: STIAHNUŤ APLIKÁCIU

ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu

2.) Po stiahnutí aplikácie si ju otvor a nasleduj kroky zobrazené v nej. Klikni na tlačidlo CLEAN SPEAKER.

ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu

3.) Začne sa čistenie, pričom to samozrejme nejaký čas potrvá. Na smartfóne si nastav maximálnu hlasitosť a polož smartfón displejom na stôl.

ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu

4.) Po prečistení sa ťa aplikácia opýta, či sa tvoj problém s reproduktormi vyriešil. Ak áno, klikni na tlačidlo YES. Gratulujeme, tvoj problém je vyriešený! Ak problém aj naďalej pretrváva, klikni na tlačidlo RESTART.

Čistenie sa spustí znova. Neboj sa čistenie spustiť aj 2-3x, pričom po dvoch prečisteniach by si mal mať reproduktory plne prečistené a hrajúce tak, ako predtým.

ako sa zbaviť nečistôt spod reproduktora smartfónu

Ak sa ti ani po niekoľkých čistiacich pokusoch nepodarilo spojazdniť reproduktory do pôvodného stavu, bude chyba zrejme niekde inde. V tomto prípade ti odporúčame navštíviť lokálny servis smartfónov.

Pokiaľ sa ti návod páčil a pomohol ti, nezabudni sa so svojimi postrehmi podeliť do komentárov pod článkom 🙂