Oppo Air Glass 3: Smart okuliare s rozšírenou realitou a umelou inteligenciou

Využili by ste takéto okuliare?

Spoločnosť Oppo predstavila na MWC 2024 prototyp smart okuliarov Air Glass 3, ktoré kombinujú rozšírenú realitu (AR) s umelou inteligenciou (AI). Okuliare sa pripájajú k smartfónu a umožňujú používateľom pristupovať k modelu AndesGPT v aplikácii Air Glass APP.

Oppo Air Glass 3

Okuliare sa aktivujú stlačením spánkovej časti a disponujú hlasovým asistentom a dotykovou interakciou. Umožňujú prehrávať hudbu, prijímať hovory, prezerať obrázky a zobrazovať informácie a notifikácie.

Oppo Air Glass 3 sú vybavené technológiou reverzného zvukového poľa, otvorenou akustickou konštrukciou so štyrmi mikrofónmi a funkciami na potlačenie hluku, zlepšenie kvality zvuku a ochranu súkromia.

Novinka od Oppo váži len 50 gramov. Okuliare sú vybavené vlnovodom zo živice s indexom lomu 1,70. Ponúkajú viac než 50 % rovnomernosť jasu displeja s jasom cez 1 000 nitov.

Oppo verí v budúcnosť AI a očakáva revolučné zmeny v mobilnom priemysle. 20. februára založila spoločnosť centrum Oppo AI Center zamerané na výskum a vývoj v oblasti AI. V priebehu roka 2024 budú produkty uvádzané na európsky trh vybavené pokročilými funkciami, vrátane AI Eraser a zopár ďalších.

Myslíte si, že takéto smart okuliare majú budúcnosť alebo sa zas jedná len o nepraktický gadget, ktorý po chvíli omrzí? Vaše postrehy a názory nám určite dajte vedieť v komentároch nižšie.