Netflix: Ako odstrániť seriály a filmy z „Continue Watching“

Máte v sekcii "Continue Watching" seriály a filmy, ktoré neplánujete pozerať? Netflix pridal spôsob, akým ich odtiaľ odstránite.

Počas karantény na začiatku roka, ktorá netrvala krátko, zažili streamovacie služby veľký nárast záujmu. Niektoré až zdvojnásobili počet platiacich zákazníkov. Najpopulárnejším stále zostáva kráľ streamovacích služieb: NETFLIX. Pravdepodobne ste tiež už aspoň skúsili túto službu, samotnú aj v kombinácií s geniálnym rozšírením Netflix Party, a zistili ste, že nie každý titul je pre Vás vhodný. No každý film alebo seriál, ktorý pustíte, sa Vám uloží ako nedopozeraný do sekcie „Continue Watching“. Netflix pridal spôsob, akým sa odtiaľ dajú filmy odstrániť. V tomto článku sa dozviete ako na to.

Netflix Launches Top 10 Daily Rankings of Most Popular Titles ...
Zdroj: Netflix

Iba v aplikácii Netflix

Táto nová funkcia bola implementovaná do aplikácii pre iOSAndroid, takže tituly budete môcť odstraňovať zo sekcie Continue Watching iba na telefóne a tablete. Pravdepodobne táto funkcia pôjde aj na iPadOS, no Netflix to nepotvrdil.

Ako odstrániť tituly z Continue Watching na Netflixe

Samotný postup je veľmi jednoduchý. Stačí ísť do časti domovskej obrazovky, kde Vám ukazuje sekciu Continue Watching, a stlačiť 3 bodky vedľa titulu, ktorý odtiaľ chcete odstrániť. Malo by sa Vám otvoriť menu, v ktorom nájdete možnosti More episodes alebo Information.

Úplne na spodku tohto menu by ste mali nájsť možnosť Remove From Row (odstrániť z radu). Stlačte ju a následne svoju voľbu potvrďte tlačidlom OK. Tento titul by sa už naďalej nemal nachádzať v sekcii Continue Watching a teda by ste na domovskej obrazovke mali mať o niečo väčší poriadok.