iPad Pro 2020: Čo o ňom potrebujete vedieť

V priebehu týždňa Apple ohlásil nový iPad Pro, ten prináša vlnu noviniek a nečakaných inovácií. Tu nájdete súhrn toho najdôležitejšieho.

Apple nás prekvapil novým iPadom pre profesionálov. Novinka má lepší hardware ako jej predchodcovia a prináša zaujímavé funkcie a možnosti. Jednou z nich je Magic Keyboard – klávesnica, ktorá nemá obdobu a ponúka trackpad. Toto je nový iPad Pro.

Zdroj: Apple

Ako ovládať svoj nový iPad Pro

Či už máte radi Apple alebo nie, musíte uznať, že iPad Pro je vynikajúcim produktom. Od svojho prvého uvedenia ponúkal Apple Pen s neuveriteľnou presnosťou. Bohužiaľ, Apple Pen nebolo zahrnuté v cene drahého zariadenia. Apple si za svoje produkty rád nechá zaplatiť, či už oprávnene alebo nie.

Teraz tomu nie je inak, Magic Keyboard stojí 350 dolárov navyše. Za túto cenu však dostanete (na prvý pohľad) kvalitný produkt. U Applu sme zvyknutí na kvalitné spracovanie a bolo by pesimistické myslieť si, že teraz tomu bude inak. U trackpadu môžeme očakávať maximálnu presnosť.. počkajte však na chvíľu. Pravdou je, že tento trackpad nefunguje tak, ako trackpad na MacBookoch.

Zdroj: Apple

Magic Keyboard

Použitý trackpad nedisponuje tak celkom klasickou funkcionalitou. Vašimi ťahmi skôr označujete rôzne ikony či text. Toto je blízke tomu, ako keby ste ovládali počítač pomocou klávesnice, teda pomocou šípok a tabulátoru. Aby ste tomu plne rozumeli, pozrite si uvádzacie video od Applu:

Zaujímavý trackpad však nie je jediný dôvod vysokej ceny. Klávesnica zároveň slúži ako stojan iPadu, a to tak, že iPad drží magnetmi vo vzduchu, opretý o (solídne pôsobiaci) kovový kĺb.

Zdroj: Apple

Ostatné zmeny

Revíziou prešli vnútornosti a, ako by povedal sám Tim Cook, jedná sa o najvýkonnejší iPad vôbec. A je tomu tak. Nemá zmysel menovať konkrétny hardware, výkonnejší iPad nenájdete. Pribudol druhý fotoaparát, ktorý ponúka lepší AR zážitok. Prekvapivo však chýba 5G konektivita a patrí sa spomenúť, že sú v ponuke dve veľkostné varianty – 11 a 12,9 palcov. Cena začína na 879€ a v maximálnej konfigurácii končí až na 1649€. Apple týmto jasne hovorí, že budúcnosťou je iPad a nie počítač alebo notebook. Naznačuje to aj názov ich uvádzacieho videa „Ako správne používať počítač“.