Návod: Ako používať Netflix Party. Krok za krokom

Chcete si pozrieť film či seriál so svojimi známymi? Našli sme pre Vás riešenie! Volá sa Netflix Party a pripravili sme Vám kompletný návod na jeho nastavenie.

Mali ste so svojimi známymi naplánované spoločné pozeranie filmu, no karanténa a zákaz vychádzania Vaše plány obmedzili? Nezúfajte, rozšírenie Netflix Party môže byť riešením tohto problému. Umožňuje sledovať Vaše obľúbené seriály či filmy zosynchronizovane s inými používateľmi. Pripravili sme si pre Vás návod, aby ste nemali žiadne ťažkosti pri vašej diaľkovej Netflix párty. Dokonca stačí, aby mal platené Netflix členstvo iba jeden z Vás!

Zdroj: Netflix, Techmaniak

Netflix Party

Jedná sa o rozšírenie, ktoré sa dá relatívne jednoducho nastaviť v zopár krokoch, pre prehliadač Google Chrome a všetky prehliadače z neho vychádzajúce (Microsoft Edge, Opera, Amazon Silk). Pre prehliadače iné ako Chrome budete pravdepodobne potrebovať stiahnuť rozšírenie, ktoré umožňuje používať rozšírenia určené pre Chrome, tzv. emulátor.

Netflix Party si vychutnáte aj s ľuďmi, ktorí nemajú predplatený Netflix.

Umožňuje Vám zdieľať to, čo vidíte, s kýmkoľvek pomocou URL adresy. Poskytne Vám chatovacie okno, kde sa môžete o filme či seriáli porozprávať a dá Vám možnosť pauzovať a pretáčať na všetkých zariadeniach súčasne.

Ako Netflix Party nastaviť

Krok 1

Nainštalujte si Netflix Party. Choďte pomocou tohto linku do Chrome Web Store a kliknite na „Add to Chrome“. V prípade, že používate Operu alebo iný prehliadač a máte nainštalovaný vhodný emulátor, ako napríklad tento, mali by ste tam mať priamo napísané „Add to Opera“.

Krok 2

Spustite ľubovoľný film či seriál na Netflixe. Napravo od riadku, do ktorého zadávate URL adresy (napríklad www.google.sk alebo www.techmaniak.sk), sa objaví tlačidlo NP. To stlačte a spustíte Vašu párty. Vygeneruje sa Vám unikátna URL adresa, ktorú pošlete svojim kamarátom. Po kliknutí na ňu sa im spustí prehrávanie filmu. Tiež si viete nastaviť, či chcete výhradné právo na pretáčanie a pauzovanie. Pamätajte však, že vždy keď pretočíte film, pretočí sa aj ostatným.

Zdroj: gamespot.com

Krok 3

Vychutnajte si aspoň nejakú formu socializácie počas fyzickej izolácie od ostatných. Napravo sa objaví chatovacia miestnosť, ktorú viete premenovať a upraviť podľa potreby. Spoločné prehrávanie ukončíte jednoduchým zavretím karty.

Netflix Party na TV?

Netflix Party, bohužiaľ, priamo do Netflix aplikácie v televízore nainštalovať nejde. Riešenie je však také, že si notebook viete prepojiť s TV pomocou HDMI kábla a zažiť filmy aj na veľkej obrazovke.

Netflix Party je rozšírenie dostupné každému, tak si užite spoločné sledovanie filmov aspoň v takomto karanténnom režime.