Gorilla Glass Victus: odolnejšie a tenšie

Americká spoločnosť Corning vyvíja celosvetovo preslávené sklo Gorilla Glass. V blízkej dobe by sa mala začať používať novšia verzia. V čom je lepšia?

Newyorská spoločnosť Corning je výrobcom celosvetovo známeho Gorilla Glass skla pre smartfóny. Ak máte zariadenie Galaxy alebo iPhone, tak pravdepodobne je aj Váš telefón vybavený týmto odolným sklom. V roku 2018 sa do smartfónov dostalo Gorilla Glass 6, no už čoskoro príde novšia a lepšia verzia Gorilla Glass Victus.

Zdroj: Corning

Odolnejšie a ešte tenšie Gorilla Glass sklo

Nové sklo Victus by podľa slov výrobcu malo ponúkať ešte lepšiu ochranu ako doteraz. Súčasná verzia vydrží pády z výšky 1,6 metra, no Victus zvládne pády z výšky až dvoch metrov. V Corning sa zamerali aj na odolnosť voči škrabancom, ktorá bude lepšia ako kedykoľvek predtým.

To všetko sa im podarilo aj napriek tomu, že sklo Victus bude ešte tenšie ako jeho predchodca z roku 2018.

Ďalšie výhody takéhoto skla

Gorilla Glass sa nepoužíva iba na displej, ale aj na zadné kryty telefónov. Už niekoľko rokov vidíme pohyb trhu smerom ku skleneným zadným krytom a ešte odolnejšie sklo bude výrobcov len podporovať v tom, aby týmto smerom pokračovali. Sklenené zadné kryty budú v budúcnosti určite viac časté ako doteraz, keďže kov nie je najvhodnejší pre moderné technológie, ako je napríklad 5G. Môže negatívne ovplyvniť kvalitu signálu a aj to, či vôbec signál „chytíte“.

Victus vďaka svojim kompaktnejším rozmerom dokáže nahradiť zafírové sklíčka, ktoré slúžia ako kryty fotoaparátov. To by znamenalo väčšiu odolnosť, pretože pokým je zafír odolný voči škrabancom, je stále náchylný rozbitiu pri pádoch.