Toto sú najlepšie aplikácie na Windows v roku 2023

Toto sú najlepšie aplikácie na Windows, ktoré by mal mať každý z nás. Pomôžu, či už potrebujete komunikovať s priateľmi alebo zvýšiť Vašu produktivitu.

Máte nový počítač s Windowsom a neviete, aké aplikácie by ste si mali stiahnuť ako prvé? Pripravili sme článok, kde Vám predstavíme tie najlepšie aplikácie na Windows 10, no väčšina z nich bude fungovať aj na starších verziách. Prekvapí Vás, koľko služieb, ktoré už používate, ponúka dedikovanú Windows aplikáciu. Tak na čo čakáte?

Najlepšie aplikácie na Windows pre vzdelávanie

Najmä v čase pandémie a opakujúcich sa lockdownov mnohým dáva zmysel využívať čas produktívne – vzdelávaním. To sa dá robiť zadarmo alebo si zaň môžete zaplatiť.

DUOLINGO –Duolingo je vynikajúca platforma, na ktorej sa viete učiť cudzie jazyky. Aplikácia je postavená na myšlienke toho, že stačí pár minút učenia každý deň. Začínate s jednoduchými pozdravmi a frázami, no postupne prechádzate na zložitejšiu gramatiku. Stiahnuť ho môžete tu. Aplikácia je zadarmo, no ponúka možnosť prémiového členstva.

Duolingo
Zdroj: Duolingo

Ak máte záujem naučiť sa radšej nejaké programovacie jazyky, tak Vám odporúčame tento náš článok, kde sme dôkladne rozobrali každú možnosť, ktorá je z pohodlia domova dostupná.

Najlepšie aplikácie pre videohovory

Pracujete z domu? Alebo sa chcete spojiť s blízkymi z inej časti sveta? Aplikácie pre videokonferencie na Windows Vám v tom pomôžu. Tieto sú najlepšie!

ZOOM – Zoom je snáď najpoužívanejšou aplikáciou v tomto segmente. Medzi ľuďmi pracujúcimi z domu dokonca vzniklo slangové sloveso zoomovať, čo len bližšie ukazuje dopad tejto aplikácie na ľudí po celom svete. K dispozícii je verzia zadarmo, ktorá obmedzuje hovory na maximálny počet 100 účastníkov a maximálne trvanie hovoru na 40 minút, a platená verzia, ktorá stojí 150 dolárov ročne a ktorá odstraňuje všetky obmedzenia. Stiahnuť ho môžete tu.

SKYPE – Skype je medzi nami už dlho. Vďaka tomu ho každý pozná a veľa ľudí ho pravidelne používa, takže sa jedná o aplikáciu, ktorá by Vám nemala chýbať. Skype je na rozdiel od Zoomu viac zameraný na neprofesionálne použitie. Je vhodnejší skôr na rodinné hovory, za čo môže absencia niektorých pokročilých funkcií. Vďaka tomu, že je to aplikácia od Microsoftu, tak dokonca ponúka solídnu integráciu do systému: prihlásiť sa môžete pomocou Microsoft konta, môžete rýchlo zdieľať súbory pomocou OneDrive či ho zosynchronizovať s aplikáciou Outlook. Stiahnete ho tu.

Nemáte záujem o mainstreamové aplikácie? Google Meet by potom mohol byť práve pre Vás. Viac o ňom nájdete v tomto našom článku.

Najlepšie aplikácie na Windows pre tvorivých ľudí

Radi kreslíte či modelujete? Viete, že umelecky sa môžete prejaviť aj s pomocou Vášho počítača? Digitálne umenie je brané rovnako vážne ako to fyzické. Tieto aplikácie Vám pomôžu vydať sa správnou cestou!

ADOBE CREATIVE CLOUD – Adobe Creative Cloud nie je síce jednou aplikáciou, no je to systém od Adobe, ktorý zahŕňa všetky ich aplikácie určené kreatívcom. Ak máte radi fotografovanie, tak určite oceníte kombináciu Adobe PhotoshopLightroom, ktorá vyjde len na 10€ mesačne. Pre amatérov potom Adobe ponúka Photoshop Express, ktorý je zadarmo a ponúka širokú škálu funkcií. Ak chcete upravovať video, tak Premiere Pro bude práve pre Vás! Ten stojí 20€ mesačne. Ak chcete úplne všetky aplikácie, ktoré služba Creative Cloud obsahuje, tak Vás to vyjde na 52€ mesačne. Dostanete ale prístup až ku 20 aplikáciám. Viac informácií nájdete na tejto stránke.

PAINT 3D – pamätáte si aplikáciu Microsoft Paint? Microsoft pred pár rokmi prišiel s jej následníkom: Paint 3D. Ten Vám umožňuje používať pokročilé funkcie pre maľovanie obrazov, ale dokáže tiež vytvárať 3D modely. Táto aplikácia je oproti svojmu predchodcovi prekvapivo použiteľná, no vyžaduje trochu učenia sa. Neprekvapuje ma, že sa jedná o jednu z najlepšie hodnotených aplikácií v Microsoft Store. To najlepšie? Je úplne zadarmo! Stiahnuť ju môžete tu.

paint 3d
Zdroj: Microsoft

Najlepšie aplikácie pre audiofilov

Radi počúvate podcasty, audioknihy či hudbu? Nebojte sa, nejaké aplikácie sme si pripravili aj pre Vás. Taktiež si môžete pozrieť náš článok o najlepších slúchadlách s aktívnym potlačením hluku alebo porovnanie služieb na streamovanie hudby!

AUDIBLE – O Audible ste už pravdepodobne počuli a možno ho dokonca sami používate. Odkedy bola táto služba prevzatá pod krídla Amazonu, tak do propagácie investovali nemalé sumy. Ak ste sa s Audible ešte nestretli, tak sa jedná o platformu na počúvanie audiokníh či napríklad aj podcastov. Výber je veľmi široký a ceny nie sú prehnané – základné členstvo stojí 8€ a prémiové členstvo 15€. Viac informácií nájdete tu!

SPOTIFY – Spotify je jedna z najrozšírenejších služieb na streamovanie hudby. V Spotify aplikácií na Windows máte veľmi prehľadne zoradenú hudbu a používanie je rovnako intuitívne ako na telefóne. V prípade, že aj na počítači aj na telefóne používate ten istý profil, tak dokonca viete ovládať čo Vám hrá na počítači pomocou telefónu. Integrácia je v tomto prípade jednoducho vynikajúca. Spotify je dostupný zadarmo, no Prémiové členstvo, ktoré odstráni reklamy, Vás vyjde na 6€ mesačne. Spotify si viete stiahnuť tu!

AMAZON MUSIC – v prípade, že nie ste fanúšikom Spotify, tak Amazon Music bude asi najlepšou alternatívou. Hudobná knižnica je dostatočne široká na to, aby bolo počúvanie pohodlné. Jedinou veľkou nevýhodou je cena, ktorá bez Prime členstva činí až 10€ mesačne. S Prime členstvom je to 8€ mesačne, no Amazon Prime v našich končinách nedáva zmysel, takže ho pravdepodobne nikto z nás nemá. Všetko, čo potrebujete vedieť nájdete tu!

Najlepšie aplikácie na Windows pre streamovanie videa

Radi strávite večer nad kvalitným filmom či seriálom? Práve to robí veľa ľudí, vďaka čomu máme na výber z obrovského počtu služieb na streamovanie videa. My sme zvážili všetky parametre individuálnych služieb a prišli sme s tými, ktoré považujeme za najlepšie. Okrem toho Vám predstavíme aj jednu aplikáciu, ktorá je zadarmo.

NETFLIXNetflixu sme sa na našom webe už venovali veľakrát. Je to práve preto, že sa jedná o najpopulárnejšiu streamovaciu službu vôbec. Nie je vôbec zvláštne, že sa jedná o jednu z najsťahovanejších aplikácií v Microsoft Store. Umožní Vám rýchlejšie nájsť filmy a pozerať ich bez potreby otvoriť internetový prehliadač. Netflix však nie je zadarmo. Členstvá sú rôzne a záležia od Vašich potrieb – drahšie členstvá umožňujú pozerať filmy a seriály viacerým ľuďom naraz a odomknú vyššiu kvalitu obrazu. Najlacnejšie členstvo je 8€ mesačne a najdrahšie 12€ mesačne. Netflix môžete stiahnuť tu!

Netflix
Zdroj: Netflix

HULU – Ak chcete ušetriť zopár eur a nevadia Vám reklamy, tak Vám odporúčame Hulu. Budete naň síce potrebovať VPN, no Hulu ponúka širokú škálu filmov a seriálov za iba 4,90€ mesačne. Oficiálne na Slovensku táto služba nefunguje, no spomínaná VPN tento problém odstráni. Je na Vás, či sa to oplatí. Ak si myslíte, že áno, tak viac informácií o tejto službe nájdete tu.

VLC – VLC je s nami veľmi dlho a vyzerá to tak, že tu zostane. Na rozdiel od Netflixu a Hulu sa nejedná o streamovaciu službu, ale o prehrávač. V podstate plní rovnakú funkciu ako Windows Media Player, no svoju úlohu zvláda ďaleko lepšie. Ideálny je pre sledovanie DVD či záznamov, ktoré máte uložené na disku. Ak ste doteraz používali zabudovaný Windows Media Player, tak ho vymeňte za VLC a určite neoľutujete. Stiahnuť ho môžete zadarmo tu!

Najlepšie aplikácie pre komunikáciu pomocou správ

Chcete zostať v kontakte s Vašimi blízkymi, no nemáte čas na videohovory? Nezúfajte, tieto aplikácie na posielanie správ sú tie najlepšie a najpoužívanejšie. Mali by ste mať nainštalovanú každú jednu z nich, pretože všetky sú zadarmo.

WHATSAPP DESKTOP – WhatsApp pravdepodobne máte na telefóne, no väčšine z nás sa pohodlnejšie píše s pomocou plnohodnotnej počítačovej klávesnice. WhatsApp Desktop bude mať zosynchronizované všetky Vaše konverzácie a je ideálny najmä vtedy, keď nemáte po ruke telefón. Stiahnuť si ho môžete tu!

MESSENGER – Facebook máme všetci. Messenger je súčasť Facebooku, takže sa dá s istotou povedať, že sa jedná o jednu z najpoužívanejších chatovacích aplikácií. Aplikácia pre Windows je identická tým pre iOS či Android, takže sa zorientujete behom sekúnd. Stiahnete ho tu!

DISCORD – Discord začal svoj život ako komunikačný kanál pre hráčov počítačových hier, no v poslednej dobe sa snaží rozšíriť svoju demografiu. S Discordom sa stretnete v korporátnom prostredí či fanúšikovských skupinách, no používajú ho aj priatelia. Discord je populárny vďaka svojej dostupnosti a tomu, že ponúka klasický chat ale aj možnosť audiohovorov. Aplikácia je síce zadarmo, no dostupná je aj Nitro verzia, ktorá stojí 5€ mesačne, alebo Nitro Plus, ktorá stojí 10€ mesačne. Drvivej väčšine z nás stačí neplatená verzia. Stiahnuť ho môžete na tejto webovej stránke!

Discord
Zdroj: Discord

SLACK – Slack je dominantnou aplikáciou v business prostredí. Je vynikajúci pre komunikáciu s pracovným tímom. Vo väčšine pracovných pozícií sa jedná o nevyhnutnosť. Slack je tiež dostupný v neplatenej aj platenej verzii. Pre komunikáciu s rodinou a priateľmi si vystačíte s neplatenou verziou, no pre pracovné použitie odporúčame do tejto aplikácie trochu zainvestovať. Potrebné informácie a odkaz na stiahnutie nájdete tu!

Najlepšie aplikácie pre zvýšenie produktivity

Pracujete z domu? Váš počítač dokáže byť ďaleko produktívnejší než je teraz! Tieto aplikácie Vám pomôžu dosiahnuť Vaše maximum.

MICROSOFT OFFICE 365 – Office je zlatý štandard programov pre profesionálov. Každý, s kým budete v budúcnosti pracovať, bude očakávať, že máte Word alebo Excel. Tieto programy sú rokmi overené a pravdepodobne ich tak skoro nič nové nenahradí. Za 6€ mesačne môžete mať prístup k programom Word, Excel, OneNote, Outlook a PowerPoint. Všetko čo potrebujete vedieť nájdete tu.

WPS OFFICE – Ak nechcete platiť za Microsoft Office, tak najlepšou alternatívou bude WPS Office. Aplikácie v tomto balíku sú zadarmo a dokážu plnohodnotne nahradiť všetky aplikácie od Microsoftu. Dokonca pracujú so súbormi v rovnakých formátoch, čiže spolupráca s kolegami bude bezproblémová. Ak teda chcete ušetriť, určite tento balík stojí za vyskúšanie. Stiahnete ho tu!

TODOIST – TODOIST je veľmi populárna aplikácia, ktorá umožňuje organizovať Vaše povinnosti v prehľadnom kalendári. Dokážete si nastaviť dokedy má byť úloha splnená, akú má mať dôležitosť alebo úlohy triediť podľa projektov. Je to komplexná aplikácia, ktorá Vám uľahčí život. Základná verzia je zadarmo, no určite Vám odporúčame prémiovú verziu za 30€ ročne. Získate niekoľko výhod navyše a celý používateľský zážitok bude ďaleko pohodlnejší. Stiahnete ho na tejto stránke!

STICKY NOTES – Sticky Notes je veľmi jednoduchá aplikácia, ktorá je zadarmo. Umožňuje Vám na pracovnú plochu prilepiť papieriky, na ktoré môžete napísať čokoľvek, čo chcete. Dokonca disponujú inteligentným rozoznávaním informácií, pomocou ktorého si viete napríklad vytvoriť pripomienku. Nájdete ju tu!

How to Use Sticky Notes on Windows 10
Zdroj: Sticky Notes

Najlepšie aplikácie pre pokročilých používateľov

Máte už všetci aplikácie, ktoré sme spomenuli, a hľadáte niečo, čo ste ešte neskúsili? Tieto aplikácie sú rozmanité a benefitovať z nich budú najmä ľudia ako Vy!

DOLBY ACCESS – Dolby Access je program, ktorý umožňuje využívať Dolby Atmos v slúchadlách. Je to v podstate veľmi prepracovaný ekvalizér, ktorý sa prispôsobí tomu, čo práve počúvate. Aj napriek tomu, že stojí až 15 dolárov mesačne si myslím, že stojí za skúšku. Nájdete ho tu!

YOUR PHONE – Aplikácie Your Phone (v preklade Váš Telefón) je najlepší spôsob synchronizácie telefónu a počítača. Funguje iba pre zariadenia s operačným systémom Android 7 alebo vyšším. S pomocou tejto aplikácie uvidíte na počítači Vaše upozornenia, môžete presúvať fotky či odpovedať na správy. Stiahnuť ho môžete tu!

7-ZIP – 7-Zip je aplikácia, ktorá Vám umožní otvárať súbory vo formátoch, s ktorými sa často nestretávate (napríklad .RAR). Je to jednoduchá aplikácia, ktorá sa ovláda veľmi intuitívne. Táto aplikácia by nemala chýbať vôbec nikomu, keďže je zadarmo. Odkaz na stiahnutie nájdete tu.

PEAZIP – Jedná sa o ekvivalent aplikácie 7-Zip pre tých, ktorí potrebujú pokročilé funkcie. Celkové prostredie je esteticky krajšie spracované, no manipulácia s ním je oproti 7-Zip zložitejšia. Túto aplikáciu by som odporučil len tým, ktorí nevyhnutne potrebujú funkcie, ktoré 7-Zip neponúka. Skvelou správou však je, že aj PeaZip je zadarmo. PeaZip stiahnete tu!

Programy a aplikácie určené na ochranu Vášho počítača nájdete v tomto našom detailnom článku!