Táto aplikácia rozdáva prilby na e-kolobežky úplne zadarmo

Ešte počas septembra spustila aplikácia Bolt kampaň zameranú na bezpečnú jazdu na kolobežkách. Keďže jedným z kľúčových pravidiel je aj používanie prilby, Bolt používateľom svojej appky rozdáva zdarma stovky certifikovaných prilieb. Stačí sa len registrovať a mať za sebou aspoň jednu jazdu.

„Teší nás záujem používateľov našej aplikácie o naše prilby. Je to jasný znak toho, že im na bezpečnosti záleží tak, ako aj nám. Opakovane sa snažíme všetky zásady bezpečnej jazdy ako aj dopravné predpisy našim používateľom pripomínať, či už priamo počas používania kolobežiek alebo na našich kanáloch,“  hovorí Aleš Ječmen, country manažér pre kolobežky Bolt v ČR a SR. 

Medzi najdôležitejšie pravidlá bezpečnej jazdy patria nosenie prilby, držanie riadidiel oboma rukami, pozorné sledovanie a počúvanie situácie na ceste, či prispôsobenie jazdy na kolobežke poveternostným podmienkam. 

My sme slovenskú legislatívu okolo elektrických kolobežiek nedávno celú preštudovali. Spracovali sme ju v tomto článku. Mnohé pravidlá na Slovensku nikto nedodržuje, ľudia tak riskujú pokuty desiatok eur úplne zbytočne.

Svoje pravidlá má aj parkovanie, Bolt odporúča využívať na parkovanie predurčené parkovacie zóny alebo dostupné stojany na bicykle. Je dobré kolobežku podoprieť pomocou stojančeka v jej dolnej časti, aby sa znížila pravdepodobnosť jej pádu.

Kolobežka by mala ostať prístupná pre iných používateľov, ideálne odstavená na rovnom povrchu na kraji chodníka, aby nikomu neprekážala. Určite teda nie pred únikovými východmi, na zastávkach MHD, ani na súkromných pozemkoch.