Elektrická kolobežka Obarter X1 je ako stvorená na off-roadové jazdy

Ak hľadáte terénnu elektrickú kolobežku za cenu, ktorá vás nezruinuje, Obarter X1 by mohla byť tou správnou voľbou.

Väčšina elektrických kolobežiek je koncipovaná na hladké asfaltové alebo dláždené cesty. Dnes si predstavíme model s prívlastkom terénny. Pôjde o cenovo dostupnú elektrickú kolobežku Obarter X1.

Obarter X1

Obarter X1 nie je na trhu novinkou. Svojím už vyše 2-ročným pôsobením na trhu si však stihla získať od užívateľov hodnotenie ako najlepšia terénna elektrická kolobežka do 800 eur. Aktuálne sa jej cena u overeného obchodníka TomTop pohybuje len okolo 700 eur, čo je naozaj super ponuka.

Najlepšia elektrická kolobežka do 800 eur?

Samozrejme, prívlastok off-road musíme u kolobežiek brať s miernou rezervou. Modelu Obarter X1 však prašné cesty, drobný štrk, ani mierne terénne nerovnosti problém robiť nebudú.

Pomáha mu v tom vyššia nášľapná platforma, hrubšia vzorka 10-palcových kolies a robustnejšie odpruženie. Pevné bezdušové pneumatiky navyše uľahčia údržbu a len tak sa vám nestane, že by ste ich prepichli. Modelu X1 nechýba ani odolná konštrukcia zo zliatiny hliníka.

Obarter X1

Kolobežka ponúka výkon 1 000 W, pričom jej maximálna rýchlosť dosahuje 45 km/h. Nosnosť kolobežky je 120 kg, avšak bez problémov zvládne aj viac. Hmotnosť samotnej kolobežky je 27 kg, čo určite nie je na časté prenášanie.

Výhodou je aj skladacia konštrukcia, ktorá sa bude hodiť na pohodlnejší prevoz vozidlom alebo úsporné skladovanie.

Dojazd až 50 km a 3 rýchlostné režimy

Obarter X1 je vybavená 48-voltovým systémom a 21 Ah batériou, ktorá ponúka dojazd približne 50 km. Kolobežke nechýba ani kotúčový systém bŕzd vpredu aj vzadu.

Plusom sú aj 3 rýchlostné režimy, ktoré si môžete zvoliť na základne toho, kde sa práve nachádzate – 15 km/h, 25 km/h a 45 km/h. Osvetlenie na kolobežke je dostatočné, pričom samozrejme v prípade potreby si môžete pripevniť aj vlastné.

Kolobežka disponuje aj funkciou tempomatu, ktorý sa môže zísť pri dlhších trasách. X1 zvládne až 35-stupňové stúpanie a nechýba jej ani certifikácia odolnosti voči vode a prachu – IP54.

Z výbavy tu ďalej nájdeme LCD displej s ukazovateľom rýchlosti, rýchlostných režimov, informácie o batérii či čas jazdy.