Porsche chystá nové elektrické SUV. Čo prinesie?

Výroba nadchádzajúceho elektrického SUV od Porsche bude prebiehať v Lipsku, pričom údajne bude zdieľať technológiu s vozidlom Mission R.

Spoločnosť Porsche nedávno oznámila, že plánuje uviesť na trh svoje nové elektrické SUV. Nový model bude od pripravovaného elektrického modelu Macanu separovaný. V portfóliu by sa mal nachádzať elektromobil nad vyššie spomínaným Macanom a Cayenne.

Výroba bude prebiehať v Lipsku, pričom údajne bude zdieľať technológiu s vozidlom Mission R, ktoré Porsche odhalilo ešte minulý rok. Ide a športovo-závodné vozidlo, na ktorom si automobilka skúša rôzne novinky, ktoré môže neskôr implementovať do svojich elektromobilov.

Koncept elektromobilu je vybavený 900 V elektrickým systémom, ktorý sa podľa spoločnosti dokáže nabiť na 80 % už za 15 minút. Vozidlo Mission R poháňajú dva elektromotory.

Nové SUV prevezme technológiu z Mission R

Jeden z motorov sa nachádza v prednej časti vozidla, pričom ponúka výkon 429 koní. Druhý, o čosi výkonnejší sa nachádza v zadnej časti nápravy a ponúka výkon 644 koní. Napájanie motorov zabezpečuje 80 kWh batéria.

Porsche
Porsche, zdroj: carmagazine.co.uk

Nadchádzajúce elektrické SUV od Porsche má pomôcť spoločnosti využiť rastúcu popularitu elektrických vozidiel.

Zameriavame sa najmä na segmenty s vyššou maržou a týmto spôsobom sa snažíme využiť nové možnosti predaja.

Blume

Do konca desaťročia má automobilka veľké plány. Chce totiž, aby 80 % jeho celosvetového predaja tvorili elektrické modely. Macan EV, ktorého príchod sme pôvodne očakávali pre modelový rok 2023, má meškanie rok. Podľa vyjadrení ide o oneskorenie vývoja softvéru.

Porsche chce svoje portfólio plne elektrifikovať

Porsche plánuje urobiť z 718 Cayman aj v najbližších rokoch výlučne elektrický model.

Pokračujeme v našej elektrickej ofenzíve. Do polovice dekády chceme naše športové vozidlo 718 so stredovým motorom ponúkať výlučne v úplne elektrickej forme.

Blume

Model 718 Cayman je u mnohých veľmi obľúbený elektromobil. Hlavnou prednosťou tohto elektromobilu je čistota jeho poslania. Dúfame, že automobilka Porsche bude v podobnom duchu vyvíjať aj svoje ďalšie elektromobily.

Myslíš si, že sa Porsche do konca desaťročia podarí plne elektrifikovať? Svoje postrehy nám napíš do komentárov.