Nové elektrické kolobežky od LAMAX: Výkon až 1000 W a dojazd 70 km

Novinky od LAMAX ponúkajú skvelé parametre a vychytávky, ktoré u iných kolobežiek nenájdeš.

Spoločnosť LAMAX nedávno predstavila dve nové elektrické kolobežky, ktoré sú určené užívateľom s vyššími ako priemernými požiadavkami. V prípade noviniek ide o vyváženosť výkonu a dojazdu, pričom oproti konkurencii ponúkajú aj bonusy v podobe väčších kolies či pruženia.

LAMAX je na trhu už nejaký ten piatok, pričom produkuje rôzne produkty v oblasti elektroniky – od slúchadiel cez reproduktory až po elektrické kolobežky. V prípade kolobežiek si môžeš vybrať z rôznych cenových kategórií, no určite stoja za zváženie aj dva najnovšie modely, o ktorých sa dozvieš nižšie.

LAMAX eLander SA50

Elektrická kolobežka eLander SA50 je zaujímavá kolobežka hneď prvou vecou. Ponúka až 12-palcové vzduchové pneumatiky, ktoré by si pri iných kolobežkách hľadal len márne. Konkurencia väčšinou ponúka kolesá o rozmeroch 10″, čo stále nie je úplne ideálny rozmer, ak vezmeme do úvahy, s akým terénom sa kolobežky musia potýkať.

LAMAX kolobežky

Parametrovo je kolobežka umiestnená niekde v strednej triede. Model eLander SA50 je vybavený 500-wattovým motorom, ktorému sekunduje 15 Ah batéria, avšak za prítomnosti 48-voltového systému. Pre porovnanie, kolobežky Xiaomi alebo nižšie modely LAMAX majú len 36 V.

Batéria vďaka svojej kapacite umožňuje dojazd až do vzdialenosti 70 km. Vzdialenosť sa samozrejme odvíja od váhy jazdca a jazdných podmienok. Čo sa týka maximálnej rýchlosti, vzhľadom na legislatívu je uzamknutá na hodnote 25 km/h, avšak je možné ju odomknúť až 35 km/h.

LAMAX kolobežky

Z ďalších parametrov tu nájdeme predné vidlicové odpruženie, široké riadidlá a nášľap pre ešte lepšiu stabilitu a pocit z jazdy. Nechýba ani predná a zadná kotúčová brzda či silné predné štvorbodové LED svetlo.

Nechýba ani farebný displej, kde uvidíš všetky potrebné parametre – rýchlosť, stav baterky, zapnuté svetlá alebo najazdené kilometre. Okrem iného si vieš aj veľmi ľahko a rýchlo prepnúť jazdný režim.

LAMAX kolobežky

Vychytávku, ktorú nemá každá kolobežka je aj plynová rúčka, ktorú môžeš poznať z motorky. Vďaka nej držíš riadidlá všetkými prstami a nebude ťa bolieť palec zo stláčania páčky. Tento malý detail určite oceníš najmä pri dlhších jazdách. Praktický dizajn a pevná konštrukcia dopĺňajú skvelý pocit z jazdy na akomkoľvek povrchu.

LAMAX eRacer SC50

Ak ťa predošlá kolobežka nezaujala, poprípade ti príde výkonovo slabá, máme tu pre teba niečo lepšie. LAMAX eRacer SC50 ponúka dvojnásobný výkon oproti „lacnejšiemu“ bratovi.

LAMAX kolobežky

Model eRacer SC50 disponuje výkonom 1000 W, pričom batéria ostáva viac-menej rovnaká, t. j. 14,5 Ah. Dojazd sa však oproti predošlému modelu môže líšiť, keďže v tomto prípade až 60-voltový systém spotrebuje viac batérie, ak budete jazdiť pri vyšších rýchlostiach.

Rovnako ako pri eLander SA50, aj model eRacer SC50 je obmedzený na 25 km/h. Nie je to však nič, čo by sa nedalo obísť. Plný potenciál eRaceru SC50 sa prejaví až po odomknutí obmedzovača, kedy kolobežka dosahuje maximálnu rýchlosť až 60 km/h.

LAMAX kolobežky

O komfort a bezpečnosť pri jazde sa stará predné a zadné nastaviteľné odpruženie a široké riadidlá spolu s nášľapom pre zlepšenie stability, rovnako ako pri predošlom modeli.

Skvelou vychytávkou je automatická aktivácia svetiel pri horšej viditeľnosti, smerovky a LED osvetlenie. Kolobežka disponuje nie dvojitým, ale dokonca trojitým brzdovým systémom. Vďaka nemu zabrzdíš bez problémov v akejkoľvek situácii.

LAMAX kolobežky

Oproti lacnejšiemu bratovi v podobe eLander SA50 tu síce nájdeme len 10-palcové kolesá, avšak oveľa väčší, až 18 cm informačný displej a 4 jazdné režimy. Nechýba samozrejme ani mobilná aplikácia s GPS či alarmom.

Vyššie spomenuté e-kolobežky od LAMAX môžeš zakúpiť u autorizovaného predajcu a zároveň servisu AMPERSERVIS.