Nová aplikácia od Googlu ti pomôže prečítať aj ten najmenší text

Google touto aplikáciou pomôže mnohým ľuďom, ktorí majú problém so zrakom.

Spoločnosť Google spolu s predstavením nových smartfónov Pixel 8 spustila aj svoju novú exkluzívnu aplikáciu s názvom Lupa. Aplikácia je dostupná samozrejme zadarmo, ale len pre majiteľov Pixel zariadení. Nová aplikácia vám umožní nie len zväčšiť malý text, ale aj zobraziť podrobnosti o objekte alebo priblížiť vzdialený text, ako sú napríklad značky ulíc alebo jedálne lístky.

Po otvorení aplikácie sa vám otvorí fotoaparát, pričom na pravej aj ľavej strane si môžete všimnúť ikonku plus a mínus. Tlačidlo spúšte funguje klasicky na vyfotografovanie objektu a následnú prácu s ním. Možné je prepínať medzi zadným aj predným fotoaparátom. Okrem blesku či obnovenia priblíženia sa tu nachádzajú aj farebné filtre, režim invertných farieb či nastavenie kontrastu a jasu pomocou posuvného ovládača.

Exkluzivita pre Google Pixely

Po nasnímaní obrázka môžete pokračovať v úpravách svojej fotky. V pravom hornom rohu môžete otvoriť obrázok v Google Lens a následne skopírovať text z obrázku alebo ho previesť na reč. K dispozícii je tiež ukladanie do nového priečinka zariadenia s možnosťou prehliadania lupy z fotoaparátu v pravom dolnom rohu. Všetko samozrejme môžete zdieľať či už na Google disku alebo sociálnych sieťach.

Google Pixel 8

Ak chcete aplikáciu používať, nestačí vám len hocijaký model Pixelu. Potrebujete aspoň 5. generáciu. To, či Google prinesie aplikáciu aj do iných Android smartfónov je zatiaľ otázne. Vzhľadom na to, že predošlé exkluzívne aplikácie sa dostali aj do iných zariadení, môžeme postupom času očakávať aj túto.