Yamaha PWseries C2: Elektromotor pre mestské bicykle

Spoločnosť Yamaha je už dlhé roky považovaná za jedného z priekopníkov vo svete elektrických bicyklov. Vyvíja a dodáva motory pre e-bicykle takmer všetkým značkám bicyklov.

Samozrejme, ich najväčšia konkurencia je firma Bosch, ktorá svojimi motormi taktiež dominuje tomuto segmentu. Napriek tomu sa mnoho popredných značiek e-bicyklov spolieha práve na technológiu Yamahy. Ide o výrobcov ako Giant, Lapierre, Winora, GasGas či Haibike.

Novinka s názvom Yamaha PWseries C2

PWseries C2 je navrhnutá na použitie v mestských e-bicykloch. Jedná sa najmä o tie, ktoré sú v súlade s európskymi predpismi. Nesmú teda prekračovať určitú rýchlosť a hmotnosť.

Motor je vybavený technológiou populárneho radu motorov PW-CE, pričom poskytuje o 10 % vyšší krútiaci moment. Tým poskytuje vylepšený a optimalizovaný výkon. Vďaka kompaktným rozmerom je motor kompatibilný s prakticky akoukoľvek konštrukciou bicykla.

Yamaha PWseries C2

Yamaha PWseries C2 váži cca 3 kg, čo z neho robí ideálne riešenie pre kompaktné a ľahké mestské e-bicykle. S krútiacim momentom 55 Nm to nie je najvýkonnejší motor na trhu, no sľubuje dostatok výkonu aj do strmých kompcov. PWseries C2 bude vybavený aj technológiou, ktorá dokáže prispôsobiť výkon motora v závislosti od jazdných podmienok.

Yamaha PWseries C2

Motor využíva rad senzorov, ktoré ponúkajú režim automatickej jazdy, ktorý prepína medzi štyrmi nastaveniami asistencie v závislosti od terénu. Jazdci si taktiež môžu manuálne zvoliť požadovanú úroveň asistencie.

Z režimov tu nájdem: Eco+, Eco, Standard a High. Tieto režimy je možné prepínať pomocou mobilnej aplikácie alebo zabudovaného displeja priamo na konštrukcii samotného bicykla. Motor disponuje aj režimom chôdze, čo vám uľahčí tlačenie bicykla do strmších kopcov.

Yamaha PWseries C2

Spoločnosť taktiež uvádza, že motor PWseries C2 bude plne kompatibilný so všetkými displejmi a batériami značky Yamaha. Motor je samozrejme možné namontovať aj na iné ako mestské bicykle, avšak primárne je určený na ne.