Nukeproof Megawatt Carbon: Špičkový enduro e-bike za cenu auta

Elektrický bicykel za 5-cifernú sumu ponúka nekompromisnú výbavu s motorom, ktorý nemá zatiaľ žiaden e-bike.

Spoločnosť Nukeproof sa môže pochváliť radom pôsobivých modelov či už elektrických alebo klasických bicyklov. Značka každým rokom posúva hranice v rámci inovácii, najmä v oblasti e-MTB. Ich najnovším počinom je model Megawatt Carbon.

Megawatt Carbon je naozaj výnimočný model a to hneď z niekoľkých dôvodov. V niečom je totiž úplne prvý. Obsahuje úplne nový a zároveň prelomový systém pre elektrobicykle Sram Eagle Powertrain.

Eagle Powertrain je vybavený funkciou automatického radenia prevodových stupňov. Ten v sebe integruje ovládanie motora a pohonu zároveň. Táto integrácia v Sram Eagle je kľúčovým prvkom e-bicykla Megawatt Carbon, ktorý je prvým tohto typu.

Megawatt Carbon

Nukeproof Megawatt Carbon je účelovo skonštruovaný pre prísne požiadavky enduro jazdenia, pričom dosahuje pozoruhodné výsledky, najmä na súťažných podujatiach. V minulosti sa spoliehal na motor Shimano EP8, no teraz prešiel na systém Sram Eagle, pýšiaci sa výkonným motorom Brose s krútiacim momentom 90 Nm.

Model ponúka dve varianty – Pro a RS. Obe majú samozrejme ultra ľahké rámy z uhlíkových vlákien. Pre zvýšenie stability a rovnováhy je batéria šikovne integrovaná do spodnej trubky karbónového rámu.

Megawatt Carbon

E-bike Megawatt Carbon sa môže pochváliť aj pokročilými komponentmi odpruženia RockShox so zdvihom 170 mm vpredu a zadným odpružením Vivid Select+. Okrem toho ponúka aj 12-rýchlostný pohon Sram GX AXS vo verzii Pro a Sram X0 vo variante RS s manuálnym ovládaním radenia. Firma Nukeproof vybavila tento e-bike vlastnými karbónovými komponentmi, vrátane predstavca, riadidiel, sedlovky či košíka na fľašu.

Astronomická cena

Ak ste si tipovali, že bicykel nebude najlacnejší, mali ste pravdu. Megawatt Carbon začína na cenovke 10-tisíc dolárov za obyčajnú verziu a 11-tisíc za verziu Pro a RS. Dodáva sa v piatich veľkostiach – od M po XXL. Rozdiely medzi verziami Pro a RS spočívajú vo faktoroch, ako sú pneumatiky, vidlica a brzdy.

Čo si myslíš o tomto bicykli? Je jeho cena vzhľadom k parametrom adekvátna? Určite nám daj vedieť dole v komentároch.