Bude Discord odkúpený Microsoftom?

Podľa všetkého sa momentálne rokuje o tom, kto bude ďalším majiteľom platformy Discord, ktorá je určená predovšetkým hráčom. Kto sú potenciálni kupcovia?

Microsoft sa snaží expandovať, kam to len ide. Pred dávnou dobou kúpil Skype, teraz svoju pozíciu utvrdil vďaka programu Teams. A ďalej? Chystá sa na odkúpenie Discordu, obľúbenej platformy pre online komunikáciu medzi mladými ľuďmi a hráčmi. Aké vyhliadky do budúcna má teda Discord?

Zatiaľ sa o tom rokuje

Podľa Blomberg v súčasnosti Microsoft rokuje s Discordom o odkúpení. Možno vás zaujíma, koľko by vlastne mala celá transakcia stáť. Špekulácie hovoria o tom, že sa jedná o akvizíciu vo výške 40 miliónov eur. Celkovo sa Microsoft snaží získať viac z internetového prostredia. Snažil sa získať určité aktíva TikToku či dokonca prejavil záujem o Pinterest. Dá sa predpokladať, že Microsoft má ešte veľké plány.

Discord

Jedná sa o neskutočne obľúbenú platformu medzi hráčmi hier. A to nielen tými amatérskymi, ale aj medzi profesionálnymi. Aj vďaka tomu by mohol Microsoft získať ďalší kus hernej komunity. Pred niekoľkými rokmi totiž odkúpil tiež GitHub, vtedy za takmer osem miliárd korún.

Je potrebné ale zdôrazniť, že majitelia platformy už rokovali aj s inými veľkými hráčmi na trhu. Námatkovo napríklad s Amazonom či dokonca Epic Games. Discord nemusí byť odkúpený Microsoftom, ale to samozrejme záleží na mnohých aspektoch.

Prečo je taký záujem o Discord?

Discord je známy ako bezplatná služba, ktorá je určená pre komunikáciu. Možno na ňom komunikovať nielen pomocou hlasu ale aj pomocou textu alebo dokonca videí. V súčasnej chvíli má viac ako 100 miliónov užívateľov, čo je rozhodne skvelá základňa, či už Discord kúpi ktokoľvek.

Navyše, Microsoft v súčasnosti veľa cieli práve na hráča a herný softvér ako taký. Je preto možné, že by Discord plnil podobnú funkciu pre Xbox. Nech už sa stane čokoľvek, rozhodne sa bude jednať o zaujímavú platformu pre nejedného veľkého hráča na trhu. Možnosťou samozrejme je, že ku odkúpeniu Discordu nakoniec vôbec nedôjde. To ale ukáže až čas.