Najnovší Xiaomi Mi Band 6 dostáva AMOLED displej

Hľadáte nový fitness náramok? Čerstvo predstavený Xiaomi Mi Band 6 je nabitý funkciami a jeho cena je tak nízka, že je ťažké jej uveriť.

Xiaomi prišlo s novým náramkom, Mi Band 6. Čo všetko od neho môžeme očakávať? V čomu bude lepší ako predchodca a čo nové nám prinesie? Na to sa pozrieme v našom článku o Xiaomi Mi Band 6.

Displej

Xiaomi Mi Band 6 upúta na prvý pohľad skvelým displejom. Ten ponúkne 1.56″ AMOLED displej, ktorého jemnosť je 326 PPI. Vzhľadom na to, že sa jedná o fitness náramok, je táto hodnota úžasná. Displej je teda oproti svojim predchodcom väčší o polovicu! Tiež je to vôbec prvý Xiaomi Mi Band náramok, ktorý dostal AMOLED.

Jeho rozlíšenie je 152 x 486 bodov a maximálny jas dosahuje hodnoty 450 nitov. To rozhodne nie je zlé! Vedľa toho by mal byť samotný displej chránený tvrdeným sklom aj vrstvou, ktorá by mala zabrániť zachytávaniu mastnoty z vašich prstov.

Vzhľad nového Mi Band 6

Aj vďaka väčšiemu displeju sú celkové rozmery náramku 47,4 x 18,6 x 12,7 mm. Ten by sa navyše mal predávať v niekoľkých farebných kombináciách. Podľa všetkého bude dostupná čierna, oranžová, žltá, zelená, modrá a béžová farba. Vedľa farebných kombinácií by malo byť k dispozícii viac ako 60 rôznych druhov ciferníku. To nám dáva až 360 možností rôznych farebných kombinácií spolu s displejom. Náramok potom bude nastaviteľný od 155 po 219 milimetrov.

Mi Band 6 ponúka kvantum funkcií

Ďalšou vecou, s ktorou Xiaomi do nového náramku prišlo, je veľa športových režimov. Na výber ich je hneď 30, čo je skvelá správa. Môžete si novo zvoliť tiež režimy tanca, plávania či dokonca zumby. Šesť režimov, medzi ktoré patrí napríklad chôdza, beh alebo jazda na bicykli zvládne náramok detekovať sám. Ženy zase poteší možnosť sledovania menštruačných cyklov.

Spoľahnúť sa potom môžete aj na NFC, podľa všetkého by táto verzia mala byť drahšia o asi 7 EUR. Za nás rozhodne odporúčame zakúpenie NFC verzia miesto verzia bez. Keď už sme pri technických parametrov, náramok sa pripája cez Bluetooth 5.0 a bude dostupný ako pre Android, tak pre iOS. Samozrejmosťou potom je vodeodolnosť do 5 ATM, čo zodpovedá asi 50 metrom. S náramkom si tak pokojne môžete ísť zaplávať.

Nejrôznejšie snímače

Vedľa funkcií či skvelého displeja sa môžete spoľahnúť tiež na najrôznejšie snímače, ako napríklad na snímač SpO2 – teda údaj o okysličenosti krvi. Naviac sa môžete spoľahnúť tiež na oveľa lepšie monitorovanie spánku, čo prináša nové, lepšie údaje o jeho kvalite.

Samozrejmosťou je potom gyroskop, v tomto prípade sa jedná o trojosí, a tiež senzor zrýchlenia. Práve druhý menovaný sa stará o algoritmické spracovanie počtu krokov. Popri spomínanej okysličenosť krvi potom náramok pomocou nového optického snímača PPG meria tepovú frekvenciu. Podľa všetkého by vás mal byť náramok schopný upozorniť na zvýšenú tepovú frekvenciu v prípade, keď zjavne nešportujete.

Batéria Xiaomi Mi Band 6

Náramok na jedno nabitie sľubuje výdrž okolo 14 dní. Veľkou výhodou je predovšetkým fakt, že spôsob nabíjania je rovnaký ako u minulej generácie. Zostáva teda magnetická nabíjačka, čo znamená, že nemusíte z náramku vyťahovať telo Xiaomi Mi Band 6. Celková kapacita batérie je v tomto prípade 125 mAh. Podľa dostupných informácií by ste úplne vybitý náramok mali byť schopní dobiť za menej ako 2 hodiny. Po technickej stránke využíva batérie technológiu Li-po.

Záver

Je vidieť, že Xioami Mi Band 6 sa veľmi vydaril a opäť ponúkne užívateľom mnoho skvelých funkcií, ktoré si zamilujete. Ceny sú zatiaľ stanovené len v čínskych jüanov a o globálnej verzii nie sú žiadne informácie. Nepredpokladá sa však, že by Xiaomi zostalo iba na čínskom trhu. Vieme totiž, že oficiálne európska cena bude 44,99 EUR.