WhatsApp: Ako používať miznúce správy?

Používate WhatsApp a chcete maximálne zabezpečenie a súkromie? Nová funkcia je čerešničkou na torte súkromia už teraz bezpečnej aplikácie.

Posledný návod sa týkal zabezpečenia Vášho počítača s Windows 10. Tento článok bude vedený v rovnakej tematike: ochrana súkromia. Na WhatsApp nedávno pribudla zaujímavá funkcia, ktorá odstráni správy staršie ako 7 dní. V kombinácii s end-to-end šifrovaním, ktoré WhatsApp používa, to z neho robí snáď najbezpečnejšiu aplikáciu na posielanie správ. Ako však túto funkciu zapnúť, ako funguje a aké sú jej nevýhody?

how to use disappearing messages in whatsapp main
Zdroj: WhatsApp

Čo pre WhatsApp používateľov znamenajú miznúce správy?

Pre mnohých sa pravdepodobne nič nezmení. Ak si túto funkciu sami nezapnete, tak Váš spôsob používania zostáva rovnaký. Samotná funkcia by mohla mať drvivý dopad znemožňujúci používanie aplikácie, ak by bola natívne spustená.

Potom, ako ju spustíte, sa zmení nasledovné: správy sa po siedmich dňoch automaticky zmažú zo zariadení prijímateľa aj odosielateľa. To isté platí aj v skupinových chatoch, kde však miznúce správy musí aktivovať administrátor skupiny. Správy, ktoré boli odoslané predtým, ako ste túto novú funkciu spustili, zostávajú v chate permanentne a aktiváciou miznúcich správ ich neodstránite.

Ak reagujete na miznúcu správu, poslanú počas toho, ako bola táto funkcia aktívna, tak ukážka tejto správy zostane viditeľná aj po uplynutí sedemdňovej lehoty. Taktiež je možné si miznúcu správu uložiť pomocou snímky obrazovky, skopírovaním alebo preposlaním niekomu inému.

Ako aktivovať miznúce správy?

Samotnú funkciu musíte aktivovať na každý chat individuálne. To sa môže javiť ako zdĺhavé, no je to pomerne jednoduchý proces. Pamätajte však, že potrebujete najaktuálnejšiu verziu WhatsAppu.

Najskôr musíte otvoriť práve tú konverzáciu, kde chcete miznúce správy aktivovať. Potom na samom vrchu obrazovky stlačte meno osoby, s ktorou konverzáciu vediete, alebo názov skupiny. Vďaka tomu sa dostanete do nastavení tejto konverzácie.

Teraz musíte hľadať tlačidlo Miznúce správy alebo Disappearing messages, ak používate WhatsApp v anglickej lokalizácii. To by sa malo nachádzať blízko tlačidla Šifrovanie alebo Encryption.

How to use disappearing messages on WhatsApp: Selecting disappearing messages
Zdroj: WhatsApp

Potom už len v kontextovom okne vyberte možnosť Zapnuté/On. Ak sa vrátite späť do chatu, tak by ste v ňom mali nájsť správu o tom, že táto funkcia je odteraz aktívna.

Ako vypnúť miznúce správy na WhatsAppe?

V podstate sa jedná o presne ten istý proces, ktorý opisujeme vyššie, len v poslednom kroku zvolíte možnosť Vypnuté alebo Off.