Netflix Direct sa podobá na klasické televízne stanice

Ste používateľom Netflixu, no nechce sa Vám rozmýšlať nad tým, čo si pozriete ako ďalšie? Nový Netflix Direct rozhodne za Vás.

Netflix sa vo svete preslávil ako alternatíva ku klasickej televízii, ktorá vysiela reklamy a veľa obsahu, ktorý Vás nemusí zaujímať. Možnosť spustiť si akýkoľvek film či seriál behom sekúnd je teda jeho kľúčovou vlastnosťou. Vo Francúzsku však spúšťajú funkciu Netflix Direct, ktorá ponúka obsah v lieárnom formáte, teda rovnako ako klasické televízne stanice. Ako presne to funguje a či sa to dostane aj k nám sa dozviete nižšie.

Zdroj: Netflix

“Možno nemáte náladu na rozhodovanie alebo ste nový používateľ, ktorý sa stále snaží zorientovať, alebo sa len chcete nechať prekvapiť niečím novým a odlišným.”

Netflix v oficiálnom prehlásení oznamujúcimi o novej funkcii

Netflix Direct príde najskôr do Francúzska

Možno Vás prekvapí to, že nový Netflix Direct bude najskôr dostupný francúzskym používateľom, no nie je sa čomu čudovať, keďže práve tam je tradičné televízne vysielanie veľmi populárne. Podľa tlačovej správy, ktorá inforormuje o tejto novinke, chcú Francúzi pohodlný používateľský zážitok, kedy si nemusia sami vyberať. Netflix Direct funguje v niektorých častiach Francúzska už od 5. novembra a v priebehu budúceho mesiaca by mal fungovať v celej krajine. Podľa Variety má Netflix vo Francúzsku približne 9 miliónov predplatiteľov.

Nejedná sa o prvý pokus spoločnosti zaviesť takúto funkciounalitu. V auguste sme sa mohli stretnúť s ekvivalentom, ktorý niesol názov Shuffle. Shuffle Vám v náhodnom poradí púšťal filmy a seriály zo sekcie odporúčaní. Direct však ponúka len jeden kanál a všetci diváci musia sledovať v rovnaký čas to isté.

Naše ďalšie články, tipy a triky pre používateľov Netflixu nájdete tu.