Bude Netflix ponúkať vlastné podcasty?

Netflix prišiel s audio-only funkciou, ktorá by mohla znamenať, že aj táto streamovacia služba sa chystá ponúkať podcasty - po vzore viacerích ďalších.

Netflix, snáď najznámejšia streamovacia služba, v poslednej dobe prichádza s viacerými kontroverznými aktualizáciami. Najskôr povolili zvýšiť rýchlosť prehrávania, za čím nasledovala veľká kritika od režisérov, scenáristov ale aj kameramanov, a teraz umožnia celkom vypnúť video a prehrávať len audio. Táto novinka zatiaľ funguje len v aplikácii pre Android, no pravdepodobne sa čoskoro dostane aj na ostatné platformy. Znamená to, že Netflix bude ponúkať vlastné podcasty?

Podcasty pod značkou Netflix?

Samotná spoločnosť o žiadnej vízii pridať do ponuky titulov aj podcasty zatiaľ neinformovala. Nemuselo by to však byť ďaleko od pravdy: Dnes má svoje podcasty každá väčšia technologická spoločnosť vrátane Apple, Spotify či Amazonu.

Ak ale na Netflixe momentálne nenájdete podcasty, pre koho je takáto funkcia vlastne dobrá? Jedna z najpravdepodobnejších aplikácií bude sledovanie (alebo lepšie povedané počúvanie) komediálnych stand-up špeciálov, ktoré sú na Netflixe extrémne obľúbené. Nájdete medzi nimi komediantov svetovej úrovne, ako napríklad Kevin Hart či Dave Chappelle.

Ako táto funkcia funguje?

Prvý, kto si novinku všimol, bol magazín XDA-Developers a magazín Android Police. Samotný proces je pomerne jednoduchý. Keď si zapnete video a máte nainštalovanú najaktuálnejšiu verziu Netflix aplikácie pre Android zariadenia, tak by sa Vám mala ponúknuť možnosť Video off či Vypnúť video. Po stlačení obrazovka ukazuje len čiernu farbu a prehráva sa iba audio. Toto sa dá kedykoľvek zvrátiť stlačením Video on či Zapnúť video.

Zdroj: Android Police

Zaujímavá otázka znie, či sa streamuje len audio, alebo je streamovaný aj vizuál, ktorý následne nie je prehraný. V druhom prípade by totiž dopad na spotrebu dát bol mnohonásobne vyšší.