iPhone 12 Mini sa bude nabíjať pomalšie ako bežný iPhone 12

Nový iPhone 12 Mini nepodporuje plnú rýchlosť novej nabíjačky MagSafe. Prečo je tomu tak? Má zmysel investovať do tejto nabíjačky, ak máte malú dvanástku?

Máte v úmysle zadovážiť si najnovší iPhone 12 Mini? Asi by ste mali vedieť o jednej drobnosti, ktorú Apple zamlčal: pri použití originálnej nabíjačky MagSafe sa nabíja výkonom iba 12W. Ak ho porovnáme s plnotučným iPhonom 12, ktorý zvláda až 15W nabíjanie pri použití MagSafe, tak sa pozeráme až na 20% pokles nabíjacieho výkonu. Prečo je tomu tak?

MagSafe a iPhone 12

Apple vo svojich dokumentoch neudal presný dôvod, prečo menší brat iPhonu 12 nepodporuje plný nabíjací výkon ich najnovšej bezdrôtovej nabíjačky. Môžeme si však povedať dva najpravdepodobnejšie dôvody, prečo by to tak mohlo byť.

Buy iPhone 12 and iPhone 12 mini - Apple
Zdroj: Apple

Nový iPhone 12 Mini, ktorý ide do predaja v priebehu tohto mesiaca, má oproti ostatným dvanástkam menšie telo. Z toho vyplýva, že Apple musel použiť inú batériu, ako v prípade iPhonu 12 či 12 Max. Je možné, že táto batéria je náchylnejšia na tepelné poškodenie, ktoré by vyšší nabíjací výkon mohol spôsobiť.

Tiež nie je vylúčené, že menšia batéria v iPhone 12 Mini sa pri výkone 12W nabije rovnako rýchlo ako „veľký“ iPhone pri výkone 15W. Toto sa buď potvrdí alebo vyvráti v momente, kedy ho do rúk dostanú prví používatelia.

Zdroj: Apple

Stále sa jedná o krok vpred

Ak Vám niekto povie, že nabíjací výkon najmenšej dvanástky je o 20 percent nižší ako u ostatných modelov, ktoré boli predstavené tento rok, tak sa to môže javiť ako snaha Applu presvedčiť Vás zainvestovať do drahšieho modelu. Na druhú stranu, aj 12W nabíjacieho výkonu je výrazne viac ako 7,5W, ktoré ponúkali iPhony doteraz. Jedná sa predsa o až 60% nárast.

Apple sa však stále nedokáže porovnávať s bezdrôtovým nabíjaním Xiaomi, ktoré Váš telefón z nula na sto percent nabije behom 19 minút. Viac sa o tomto technologickom zázraku dočítate v samostatnom článku.