Xiaomi posúva fotografovanie na vyššiu úroveň. Patentoval si špeciálne príslušenstvo

Ovládne Xiaomi mobilný trh v oblasti fotografie?

Spoločnosť Xiaomi čoskoro uvedie na trh Xiaomi 14 Ultra ako nástupcu minuloročného 13 Ultra. Niekoľko podrobností o pripravovanom telefóne už stihlo v posledných týždňoch uniknúť na web.

Xiaomi

Najnovšie sa na webovej stránke China Compulsory Certification (3C) objavila údajná súprava fotoaparátu Xiaomi 14 Ultra s modelovým číslom 2402CPS69C. Model 13 Ultra bol uvedený na trh so špeciálnou súpravou príslušenstva pre fotoaparát, ktorá obsahovala príslušenstvo ako grip fotoaparátu či ochranné puzdro. Xiaomi 14 Ultra pravdepodobne príde so štyrmi zadnými kamerami, ktoré by mali byť špičkou na trhu.

Plánuje Xiaomi vydanie už tento mesiac?

Tipster Digital Chat Station na Weibo zverejnil snímky údajného zoznamu 3C súpravy bezdrôtových profesionálnych fotoaparátov. Zoznam naznačuje číslo modelu 2402CPS69C s maximálnym výkonom 1 500 mAh pri 5 V. Súprava môže fungovať aj ako externá batéria. Prvé číslice čísla modelu označujú uvedenie na trh vo februári 2024.

Model 14 Ultra bude disponovať 6,7-palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 2K a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Pravdepodobne bude obsahovať štvoricu 50-megapixelových kamier. Primárny snímač by mohol mať senzor Sony LYT900 s clonou f/1,63. Očakáva sa aj procesor Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcommu. Čo sa týka batérie, podľa únikov ide o kapacitu 5 180 mAh s podporou rýchleho 90 W nabíjania a 50 W bezdrôtového nabíjania.