Recenzia: Oplatí sa Apple TV+?

Zvažujete predplatenie Apple TV+? Určite by ste nemali prehliadnuť tento náš článok. Pozreli sme sa na cenu, to čo ponúka a porovnali sme ho s konkurenciou.

Ak ste technologická spoločnosť, ktorá nemá vlastnú streamovaciu službu, tak nedržíte tempo so zvyškom sveta. Po vzore, ktorý predstavil Netflix, sa objavujú služby ako je Hulu, HBO Max, Amazon Prime Video a mnoho ďalších. Do tohto zoznamu sa pridal aj Apple so svojou službou Apple TV+. Aká ale je? Má zmysel predplatiť si ju alebo sa jedná o nepremyslený a uponáhľaný projekt, ktorý sa snaží ťažiť z aktuálneho trendu? Všetko sa dozviete v tomto článku.

Koľko stojí Apple TV+

Jedná sa o ďalšie predplatné, ktoré sa z Vás snaží vytiahnuť rovnakú sumu každý mesiac. Konkrétne ide o 5€ mesačne, no dostupné je aj v balíku Apple One, ktorý obsahuje aj Apple Music, 50GB úložiska iCloud, Apple Arcade a ktorý stojí 15€ mesačne. Ak si teda predplácate Apple Music, Apple Arcade aj iCloud, tak nárast na cene takmer ani nepocítite.

Čo ale, ak žiadnu službu od Apple neodoberáte? Oplatí sa platiť 5€ mesačne navyše?

Aké tituly Apple TV+ ponúka?

Apple TV ponúka nespočetné množstvo filmov, z ktorých mnohé sotva opustili kiná. Apple TV+ je však služba v rámci Apple TV a to, že má v názve symbol znamienka plus, je vlastne dosť zavádzajúce. Obsah, ktorý je na Apple TV, sa Vám predplatením služby Apple TV+ neodomkne. Filmy na Apple TV si musíte platiť individuálne. Ceny niektorých filmov dosahujú sumy vo výške až 17€. Toto pre mňa bolo veľkým sklamaním.

Apple TV+ má ďaleko menší repertoár titulov, medzi ktorými prevažujú najmä seriály vlastnej produkcie, tzv. Apple Originals. Bohužiaľ ich nie je veľa, čo tejto službe škodí. Menovite medzi nimi nájdete Long Way Up, For All Mankind či See. Napríklad v porovnaní so službou Netflix tu chýba nejaká „vlajková loď“, teda seriál, ktorý by Vám sám o sebe dal dôvod túto službu vyskúšať. V prípade spomínaného Netflixu by sa napríklad jednalo o Stranger Things a v prípade Amazon Prime Video by sa jednalo o The Grand Tour.

Aké tituly na platformu prídu?

To, čo pre Netflix urobil seriál Stranger Things, by pre streamovaciu službu od Apple mal urobiť seriál Foundation. Od tejto adaptácie novely od Isaaca Asimova Apple očakáva veľký úspech. V podstate okolo nej vystavali väčšinu svojej propagačnej stratégie.

Trochu smutné je to, že o iných tituloch sa momentálne nehovorí. Aspoň nie oficiálne. To tejto službe nedodáva ten pocit istoty, ktorý ponúka Netflix. Pri ňom totiž vždy viete, že sa za zatvorenými dverami chystá niečo skvelé.

Apple TV+ vs. Netflix

Už sme zopárkrát spomenuli Netflix. Je to preto, lebo Netflix je benchmarkom pri hodnotení streamovacej služby. Ešte predtým, ako porovnáme to, čo obe služby ponúkajú, musíme porovnať ich cenu. Ekvivalent od Apple totiž stojí takmer polovicu a ak využívate ich ostatné služby, tak ho môžete získať ešte lacnejšie. Majte to teda na pamäti pri čítaní nasledujúceho odstavca.

Netflix ponúka mnohonásobne viac obsahu. Bodka. Čo je dôležitejšie, obsah na Netflixe je kvalitnejší a populárnejší. Taktiež rozhranie Netflixu je omnoho príjemnejšie a nesnaží sa Vám predať obsah, ktorý nemáte predplatený. Najmä preto, lebo predplatné na Netflixe znamená, že môžete pozerať všetko, čo táto služba ponúka. Ak použijete tento náš návod, tak dokonca viete pozerať aj obsah, ktorý nie je na Slovensku oficiálne dostupný.

Záver

Apple TV+ je snahou zviesť sa na vlne trendu, ktorý je extrémne profitabilný. Hlavným kameňom úrazu je nedostatok obsahu a prvoplánové rozhranie, ktoré Vám ponúka najmä obsah, ktorý nemáte predplatený. Ak sa táto situácia nezlepší, tak táto služba určite nemá hodnotu 5€ mesačne. Výnimkou môžu byť tí, ktorí si predplácajú Apple Music a Apple Arcade. V rámci balíku Apple One táto služba dáva omnoho väčší zmysel. Ostatným by som jednoznačne odporučil zvoliť Netflix.