Elon Musk čelí žalobe od bývalých manažérov Twitteru

Elon Musk si narobil zbytočne množstvo problémov...

Sociálna sieť Twitter, dnes už X síce nie je najväčšou sociálnou sieťou, no vždy mala značný vplyv na verejné dianie. Vďaka svojim užívateľom, medzi ktorých patrili aj kľúčové osoby z veľkých svetových firiem sa sieť stala zdrojom cenných informácií. Koncom roka 2022 ju však kúpil Elon Musk, ktorý okrem iného vlastní aj automobilku Tesla či SpaceX.

Elon Musk

Proces kúpy sa síce naťahoval, ale nakoniec bol úspešný a Musk sa stal novým majiteľom Twitteru. Musk odkúpil sociálnu sieť za neuveriteľných 44 miliárd dolárov. V priebehu minulého roka celú sociálnu sieť Musk premenoval na jediné písmeno – X. Mnohým ľuďom prišiel a stále príde názov nezmyselný, no Elon si z toho nič nerobí, je to predsa jeho rozhodnutie.

Stomiliónová žaloba

Elon Musk po nástupe do firmy a po prebratí všetkých právomocí prepustil viacero vysokopostavených manažérov, ktorí ho teraz žalujú o celkovú sumu 128 miliónov dolárov. Bývalí manažéri tvrdia, že im Musk dlhuje peniaze na odstupnom. Musk zjavne ignoruje svoje záväzky a s vyplatením odstupného sa neponáhľa.

Bývalí šéfovia Twitteru ho obviňujú, že ich chcel oklamať o 200 miliónov dolárov predtým, ako im mali byť poskytnuté opcie na akcie. Práve toto je dôvodom žaloby, v ktorej od Muska požadujú 128 miliónov dolárov. Ako sa spor vyvinie a či bude Musk musieť požadovanú sumu zaplatiť, sa dozvieme až po nejakom čase, keďže takéto spory sa zvyknú tiahnuť aj roky.