Netflix: Ako pozerať na Slovensku nedostupný obsah

Chcete si pozrieť obľúbený film či seriál na Netflixe, no zistili ste, že na našom území si ho pozrieť nemôžete? Preneste sa do zahraničia. Aspoň virtuálne.

Netflix je najväčšia svetová streamovacia platforma pre filmy a seriály. Nájdete na ňom niekoľko tisíc filmov a približne 1 500 seriálov. Netflix navyše produkuje vlastné „Netflix Originals“ seriály a filmy, ktorých produkciu pokrývajú sami. Väčšina filmov a seriálov však na slovenskom Netflixe nie je k dispozícii. Pripravili sme návod na to, ako postupovať, keď chcete pozerať seriál či film, ktorý je u nás nedostupný.

Zdroj: Netflix

Netflix pomocou VPN

Prečo sledovať Netlix pomocou VPN? Ako sme spomenuli, nie všetky seriály a filmy sú dostupné vo všetkých lokalitách. Niektoré sú dokonca exkluzívne iba pre konkrétne štáty. Zatiaľ, čo väčšinu titulov z produkcie Netflixu môžete sledovať spravidla kdekoľvek, menej známe a obľúbené seriály sú často opomenuté a dostupné iba v USA, UK alebo inom regióne. VPN Vám umožňuje sprístupniť si tento obsah tým, že službu otvoríte cez server umiestnený v želanej lokalite.

Zjednodušene ide o to, že ak si zapnete VPN, ktorá Vás pripája cez americký server, Netflix Vás vníma ako amerického zákazníka a sprístupní americký obsah. Rovnako to platí pre akúkoľvek inú lokalitu.

Zdroj: Globb Security

Odporúčané VPN

Výber správnej VPN nie je jednoduchý. Musíte brať do úvahy to, že obchádzať takto pravidlá Netflixu sa nemusí vždy podariť. Množstvo konkrétnych VPN serverov je denne blokovaných v snahe zabrániť ich zneužívaniu. Spoločnosť sama prehlásila, že nechce, aby jej zákazníci tieto prostriedky používali. Potrebujete preto prevádzkovateľa VPN, ktorý pravidelne mení svoje servery a vyhýba sa tak zablokovaniu.

ExpressVPN sa priamo špecializuje na VPN pre streamovacie služby a prvé 3 mesiace získate zadarmo. Druhou skvelou voľbou je napríklad NordVPN, ktorý sa osvedčil mnohým používateľom. Vo všeobecnosti je to veľmi jednoduché a po aktivácii VPN zapnete a vypnete jedným kliknutím.

Prečo nepoužívať VPN

Najväčší dôvod proti je ten, že Netflix to zakazuje. Váš účet však nebude zablokovaný a nie je známe, že by zákazníkov trestal inak ako upozornením. Druhý dôvod môže byť, že sú to peniaze navyše. Ak ale zoberiete do úvahy, že VPN môžete použiť aj v iných situáciách ako je sledovanie Netflixu, náhle sa to oplatí omnoho viac. VPN totiž predstavuje bezpečnejšie prehliadanie s maximálnym súkromím.

Zavolajte teda svojich známych a pozrite si spolu napríklad obľúbený The Office, ktorý je na našom Netflixe nedostupný.