Realme predstavilo najrýchlejšie nabíjanie sveta. Smartfón nabije za pár minút

Realme chce byť lídrom v nabíjaní smartfónov. Najnovšie by sa malo jednať o 150 W nabíjanie, ktoré zatiaľ neponúka žiaden výrobca smartfónov.

Čínsky výrobca telefónov Realme nedávno uviedol, že jeho ďalšia vlajková loď v oblasti smartfónov bude mať najrýchlejšie nabíjanie na svete. Výrobca uvádza nabitie do 50 % kapacity batérie už do piatich minút. To je naozaj neuveriteľné číslo.

Spoločnosť Realme uviedla, že jej nový smartfón Realme GT Neo 3, ohlásený počas technologickej show Mobile World Congress (MWC) v Barcelone, bude využívať novú technológiu, ktorú výrobca nazýva UltraDart Charging Architecture (UDCA).

Fanúšikovia Realme sa s výrazom „Dart Charging“ (rýchle nabíjanie) už určite stretli. Pri UDCA sa jedná vlastne o vylepšenú technológiu, ktorá by sa mala do budúcna aj naďalej posúvať vpred.

Táto technológia môže podporovať nabíjanie medzi 100 W a 200 W. Podľa spoločnosti zostáva všetko maximálne bezpečné. Vraj sa nemení ani životný cyklus batérie. Ak sa toto tvrdenie ukáže ako pravdivé, znamenalo by to naozaj podstatný krok vpred, čo sa týka technológie nabíjania.

V súčasnosti najlepšie rýchlonabíjačky dosiahnu 100 percent nabitia batérie za približne 30 až 35 minút. To je vcelku úctyhodné, no Realme okresal tento čas takmer o tretinu.

Realme chce do budúcna svoj rekord prekonať

Realme hovorí, že na rozdiel od inej technológie rýchleho nabíjania, ktorá môže často zvýšiť rýchlosť nabíjania na úkor dlhodobej životnosti batérie, jej technológia UDCA chráni batériu a zachováva až 80 percent kapacity batérie aj po viac ako 1 000 nabíjacích cykloch.

Realme nabíjanie
Realme GT Neo 3, zdroj: TechInspected.com

Spoločnosť uviedla, že nová technológia využíva „nabíjacie čerpadlá s viacnásobným zosilnením“ na zvýšenie nabíjacieho prúdu. Zároveň využíva systém riadenia tepla, ktorý udržuje teplotu pod 43 stupňov Celzia. Jedná sa však o hodnoty, kedy je zariadenie v „kľudovom stave“.

Realme nabíjanie
Realme GT 2 Pro, zdroj: TechInspected.com

Oznámenie ohľadom super rýchleho nabíjania bolo učinené, keď čínska spoločnosť predstavila svoj nový vlajkový smartfón Realme GT 2 Pro na MWC. Model GT 2 Pro za cenu 749 eur prichádza s 6,7-palcovým displejom, ultra vysokým rozlíšením a novým procesorom z dielne Qualcommu – Snapdragonom 8 Gen 1. Aktuálne ide o najrýchlejší procesor, ktorý je pre smartfóny s Androidom na trhu dostupný.