Realme chystá svoj prvý elektrický skúter. Predstavenie je však v nedohľadne

Chystá sa spoločnosť Realme vstúpiť na trh s elektrickými vozidlami? Nová ochranná známka tomu nasvedčuje.

V posledných rokoch zaznamenal trh s elektrickými vozidlami masívnu popularitu a rozkvet takmer na celom svete. Spôsobilo to dokonca to, že značky smartfónov diverzifikovali svoje záujmy do tejto oblasti.

Xiaomi je v hre od začiatku, pričom sa zároveň jedná o tie najpredávanejšie a najpopulárnejšie elektrické kolobežky na trhu. Zdá sa však, že spoločnosť Realme plánuje naskočiť do už rozbehnutého vlaku taktiež.

Najnovší únik informácií od zdroja RushLane hovorí o vstupe čínskej značky smartfónov na trh s elektrickými vozidlami. Zdroj si totiž všimol ochrannú známku spoločnosti, ktorá môže naznačovať príchod nového produktu na trh. Zatiaľ však nebol bližšie špecifikovaný.

Zo smartfónov k automobilom?

Apple, Xiaomi, Oppo a dokonca aj Huawei sa pomaly, ale isto diverzifikujú na automobilový trh. Vyzerá to tak, že ani Realme si to nechce nechať ujsť. Do kategórie elektrických vozidiel sa však zatiaľ pridáva len veľmi opatrne, keďže o pripravovanom produkte zatiaľ spoločnosť nič neprezradila.

Realme ochranná známka
Realme ochranná známka, zdroj: RushLane.com

Značka Realme si v Indii podala novú ochrannú známku pod názvom „vozidlá a zariadenia pre pohyb na zemi, vo vzduchu alebo po vode“. Možno sa nakoniec dočkáme nejakého nečakaného prekvapenia v podobe, akú sme tu doteraz ešte nemali.

Bývalá materská spoločnosť Realme – Oppo, tiež nedávno predstavila svoje riešenie Carlink Smart Car. Xiaomi začiatkom tohto roka odhalilo svoju investíciu 10 miliárd amerických dolárov do svojho projektu elektrických vozidiel.

S čím nakoniec Realme príde?

Nie je teda úplným prekvapením, že Realme zvažuje aj príležitosti na trhu elektrických vozidiel. Novú ochrannú známku prihlásila spoločnosť Realme Mobile Telecommunications (Shenzhen) Co Ltd, keď prvýkrát uviedla na trh svoj prvý smartfón na indickom trhu.

India je jedným z rozvíjajúcich sa trhov pre elektrické vozidlá, najmä čo sa týka kolobežiek a motocyklov. Zdroj RushLane verí, že elektrický skúter od spoločnosti Realme by mohol byť určený výhradne pre indický trh.

Realme ochranná známka
Realme ochranná známka, zdroj: RushLane.com

Stále sa však jedná len o ochrannú známku a oficiálne nám nepotvrdzuje vstup značky na trh. Túto správu treba brať tým pádom so značnou rezervou. Pri pohľade na nedávny úspech skútra Ola Electric v Indii by mohli aj ďalšie značky nadviazať s vlastnou ponukou elektrických vozidiel.