Pixel Watch 2: Čo ponúka novinka od Googlu?

Ako sa inžinieri z Googlu popasovali s novou generáciou ich smart hodiniek?

Pixel Watch 2 vyzerajú úplne rovnako ako ich predchodca. Žiadne dizajnové zmeny sa teda nekonajú. Nová generácia ponúka vylepšený hardvér a zvyšok sú prakticky len softvérové vylepšenia.

Telo Pixel Watch 2 tvorí recyklovaný hliník, ktorý má byť podľa Googlu ľahší a pohodlnejší na nosenie. Novinkou je aj nové krycie sklo displeja, o ktorom Google tvrdí, že je síce tenšie, ale za to rovnako odolné ako pri predchádzajúcej generácii.

Pixel Watch 2 sú dostupné iba vo veľkosti 41 mm, čo je trocha škoda. Novinka je okrem iného vybavená odolnosťou voči vode a prachu IP68 a taktiež ponúka vodotesnosť do 5ATM. Parametre displeja sú úplne totožné, pričom ide o 1,2-palcový AMOLED displej s ochranou Gorilla Glass 5.

Pixel Watch in obsidian black

Rozlíšenie displeja je na hodnote 320 ppi s farebným gamutom DCI-P3. Displej taktiež podporuje funkciu Always On a jeho maximálny jas dosahuje hodnoty až 1 000 nitov. Hardvér ďalej tvorí 2 GB RAM a 32 GB ROM. Watch 2 poháňa čip od Qualcommu – Snapdragon W5, ktorý by mal ponúknuť lepší výkon a vyššiu energetickú účinnosť.

Monitorovanie zdravia

Pixel Watch 2 sú vybavené úplne novým snímačom srdcového tepu, ktorý automaticky prepína medzi režimami na základe intenzity vašej aktivity. Hodinky potom použijú tieto signály a spracujú ich pomocou pokročilého algoritmu srdcovej frekvencie. Ide o umelú inteligenciu od spoločnosti Google, ktorá tieto dáta vyhodnotí čo najpresnejšie.

Pixel Watch in obsidian black

Vylepšená bola aj funkcia zvládania stresu, ktorá vám pomôže lepšie pochopiť ako vaše telo reaguje nie len na stres, ale taktiež alkohol či kofeín. Medzi ďalšie pozoruhodné funkcie pre zdravie patrí automatická detekcia tréningu a funkcie ako detekcia pádu, núdzové SOS a nová kontrola bezpečia. Tá vám umožňuje naplánovať si časovač, aby ste mohli sledovať ako často dávate priateľom alebo rodine vedieť, že ste v poriadku.

Pixel Watch in obsidian black

Pixel Watch 2 sa dodávajú s najnovším systémom WearOS 4. Cena hodiniek začína na 350 eurách pre model s Bluetooth a WiFi. V prípade, že chcete verziu s LTE, priplatíte si 50 eur. Výsledná cena je teda 400 eur. Hodinky sa predávajú v troch farbách – strieborná, čierna a zlatá.