OpenAI posúva svoj nový generátor obrázkov Dall-E 3 na vyššiu úroveň

Kam až siaha vaša fantázia? Generátor obrázkov DALL-E 3 toho dokáže naozaj veľa.

Dall-E 3 je špičkový generatívny nástroj umelej inteligencie, ktorý prijíma textové výzvy a transformuje ich do pôsobivých vizuálov. Tvorcom tohto nástroja je spoločnosť OpenAI, teda tvorcovia ChatGPT.

Najnovšia verzia DALL-E 3, ktorá vychádza z úspechu svojho predchodcu má integrovaný samotný ChatGPT. To umožňuje jednoducho vytvárať vysokokvalitné vizuály zadaním popisov alebo získavaním rýchlych nápadov priamo z ChatGPT. Dall-E 3 je momentálne dostupný len cez ChatGPT Plus a pre Enterprise zákazníkov, teda skrz platenú verziu platformy.

Vylepšenia novej generácie

Vo svete umenia generovaného umelou inteligenciou bol DALL-E prvým nástrojom, ktorý generoval digitálne obrázky z textových výziev. Pôvodne bol predstavený ešte v januári 2021. Nasledoval DALL-E 2, ktorý zdokonalil možnosti pôvodného modelu.

DALL-E 3
Porovnanie DALL-E 2 vs DALL-E 3

DALL-E 3 bol predstavený len nedávno – september 2023. Novinkami sú integrácia ChatGPT pre rýchle ovládanie a zlepšenie použiteľnosti a presnosti generátora. Najnovšia verzia využíva textové vstupy na vytváranie mimoriadne detailných a presných obrázkov v rôznych štýloch.

Môžete jednoducho zadať požiadavku a doladiť vlastnosti obrázka prostredníctvom interaktívnych konverzácií, na ktoré slúži strojové učenie. Generátor obrázkov dokáže zobrazovať širokú škálu konceptov opísaných v akomkoľvek jazyku, vďaka čomu je skvelý pre umelcov či dizajnérov.

Predstavenie DALL-E 3 v krátkom videu

DALL-E 3 je stále vo fáze vývoja. Jeho algoritmus sa môže aj naďalej vyvíjať prostredníctvom strojového učenia. Predpokladá sa, že finálna verzia, ktorá má byť vyladenejšia a zároveň najpresnejšia doteraz bude aj naďalej súčasťou platenej verzie ChatGPT. Staršia verzia tohto generátora by mohla byť v budúcnosti teoreticky zdarma rovnako, ako je aktuálne ChatGPT 3.5.

Výhody použitia DALL-E 3

  • Inšpirácia: DALL-E 3 premení vaše textové nápady na úžasné obrázky vygenerované pomocou AI. To znamená, že nástoj vám môže podnietiť vašu predstavivosť, pomôcť vám pri brainstormingu a dokonca vylepšiť vaše koncepty.
  • Chápavosť: Zatiaľ čo iné AI modely môžu ignorovať vaše slová či popisy, pochopenie zložitých inštrukcií tohto modelu sa výrazne zlepšilo. To mu umožňuje vytvárať zložité kompozície a upravovať prvky dizajnu.
  • Efektivita: Zabudnite na drahých grafikov či časovo náročné fotenia. S týmto generátorom obrázkov môžete s minimálnym úsilím vytvárať marketingové materiály, ukážky produktov alebo pútavé vizuály na sociálne siete.
  • Kvalita: Obrázky sú detailné, kvalitné a presné. Môžete ich bez problémov použiť kdekoľvek – prezentácia, pracovné stretnutie, reklamné materiály či ako vizuál do knihy. Vďaka kvalitnému a detailnému vyhotoveniu sú vygenerované obrázky vhodné aj na tlač.
  • Rešpekt: Model je špeciálne trénovaný na to, aby odmietal požiadavky, ktoré požadujú obraz vytvorený v štýle žijúcich umelcov. Táto jedinečná schopnosť demonštruje rešpektujúci prístup k existujúcim umelcom a ich dielam.
  • Bezpečnosť: Experti na zabezpečenie testujú model generátora obrázkov zo všetkých strán. Vylepšené zabezpečenie zahŕňa aj oblasti ako je vytváranie verejných činiteľov a riešenie škodlivých predsudkov. Ich cieľom je zabrániť vytváraniu násilného alebo nenávistného obsahu.
  • API: Vďaka podpore API je možné integrovať generátor obrázkov aj do vašich aplikácií.
DALL-E 3
Text je oproti generátoru obrázkov MidJourney krásne čitateľný

Ide o naozaj zázračný nástroj s množstvom výhod pre každého. DALL-E 3 môže spôsobiť revolúciu v tom ako vizuálne komunikujeme, ale aj ako zmýšľame či vytvárame obsah v rôznych sférach.