Čo prinesie Xiaomi Mi 11

Hľadáte nový telefón? Xiaomi predstavilo model Mi 11, ktorý je prvým telefónom vôbec s čipom Snapdragon 888. Toto je všetko, čo o ňom potrebujete vedieť!

28. decembra minulého roka došlo k oficiálnemu predstavenie nového telefónu od obľúbeného Čínskeho výrobcu Xiaomi. Na čo všetko sa môžeme tešiť a čo naopak bolo veľkým sklamaním? Na to sa pozrieme v rámci nášho článku, ktorý sa venuje práve Xiaomi Mi 11.

Balenie Xiaomi Mi 11 sklame

Prvá vec, ktorú si všimnete po rozbalení nového telefónu je fakt, že v ňom chýba nabíjačka. To je vec, ktorá nepríjemne zaskočí snáď každého. Ak teda doma žiadnu nabíjačku nemáte, budete si musieť zaobstarať inú. Kto vie, možno sa už čoskoro dočkáme sľubovanej 80 W bezdrôtovej nabíjačky. Zatiaľ sa ale budete musieť uspokojiť „iba“ s telefónom. V priloženom videu sa môžete pozrieť na unboxing tejto novinky.

Design a displej prekvapia

V rámci dizajnu vsadilo Xiaomi na osvedčenú kombinácia skla a hliníka. Čoskoro by sa na trh ale mala dostať aj variant s koženými chrbtom. Hoci boli zvolené zaujímavé materiály, telefón nedisponuje zvýšenou odolnosťou. Displej prekvapí svojou veľkosťou, čaká na vás totiž 6,81″ displej, ktorý ponúkne obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Rozhodne sa tak máte na čo tešiť, najmä keď prihliadneme k rozlíšeniu, ktoré je 1 440 x 3 200 pixelov.

Hardwarové vybavenie Xiaomi Mi 11

Xiaomi sa s hardvérom blysla, podobne ako s herným telefónom Xiaomi Black Shark. Xiaomi Mi 11 je totiž prvým telefónom, ktorý disponuje novým procesorom Qualcomm Snapdragon 888. Ten je celkom osemjadrový a môžete si zvoliť kombináciu s 8 GB alebo 12 GB operačnej pamäte. Vďaka Adreno 600 ide podľa testovania o najvýkonnejší smartphone na súčasnom trhu s mobilnými telefónmi.

Vnútorné úložisko telefónu ponúkne pre užívateľov 128 GB alebo 256 GB úložisko, ktoré ale nemôžete rozšíriť o pamäťovú kartu. Čítačka odtlačkov prstov potom funguje precízne a ako už dnes býva zvykom, je schovaná v samotnom displeji. Ak radi platíte pomocou telefónu, môžete sa spoľahnúť tiež na NFC technológiu, ktorú Xiaomi nezabudlo pridať.

Foťte, koľko sa len dá

Ako už býva zvykom, na chrbte telefónu sú pripravené šošovky fotoaparátu. Tá hlavná disponuje 108 MPx. Okrem toho na chrbte nájdeme tiež širokouhlú šošovku a šošovku na makro snímky. Čo sa týka videa, to môžete natáčať v rozlíšení až 8K pri snímkovacej frekvencii 30 snímkov za sekundu. Selfie kamera potom ponúkne 20 MPx šošovku a je umiestnená v podobe priestrelu v ľavom hornom rohu displeja telefónu. Na priloženom videu sa môžete pozrieť, ako fotí oproti iPhonu 12.

Batéria a výdrž

Miernym sklamaním môže byť menšia kapacita batérie. Tá je v tomto prípade 4 600 mAh, čo vzhľadom k úžasnému vybaveniu môže znamenať časté nabíjanie. Jednodňová výdrž by ale mala zostať zachovaná. Ak na niečom Xiaomi zapracovalo, tak jednoznačne na nabíjaní. Pomocou káblovej nabíjačky môžete nabíjať s výkonom 55 W. Bezdrôtovo môžete nabíjať s výkonom 30 W. Rýchlonabíjanie je tak zaistené.

Aké pocity v nás Xiaomi Mi 11 zanecháva?

Xiaomi Mi 11 je rozhodne zaujímavým počinom, už aj kvôli tomu, že ako prvý telefón disponuje Qulacomm Snadpdragon 888. Sám o sebe je telefón výkonný, a preto si na ňom zahráte aj náročnejšie hry. Sklamaním je rozhodne absencia nabíjačky v samotnom balení. Čo sa nám veľmi páči, je jednoznačne verzia s koženým chrbtom, ktorá bude vyzerať naozaj luxusne.