OnePlus N200: Telefón s 5G a 90Hz displejom za 200€

Hľadáte telefón s nízkou cenou, ktorý ponúka 5G? Čoskoro sa na trh dostane nový OnePlus, ktorého špecifikácie ohromia snáď každého.

Chceli by ste okúsiť rýchlosť 5G, no telefóny s cenovkou nad tisíc eur Vám prídu predražené? Nový telefón od OnePlus bude ponúkať nielen 5G, ale aj 90Hz displej. Pred niekoľkými dňami sa na povrch dostali základné parametre tohto smartfónu a pri cenovke, ktorá by mala byť nižšia než 200€, sa jedná o najlepší pomer ceny a výkonu, aký na trhu nájdete.

5G preniká aj do lacnejších telefónov

V minulosti sme písali o smartfóne Samsung A42, ktorý v čase oznámenia bol najlacnejším telefónom s 5G konektivitou. Slovo najlacnejší však môže mierne zavádzať, pretože tento telefón mal cenovku okolo 390€ bez DPH. OnePlus prináša obdobne vybavený mobil za takmer polovicu tejto ceny.

Fakt, že 5G zariadenia bude mať čoskoro k dispozícii takmer každý z nás, určite pozitívne zapôsobí na providerov a zrýchli adaptáciu 5G siete. Poskytovatelia mobilných služieb sa budú čoskoro predbiehať v tom, ktorý z nich ponúkne najlepšie 5G pokrytie.

OnePlus N200 má solídne špecifikácie

Ak ste pred zopár rokmi chceli telefón za približne 200 eur, tak vlastne ani nezáležalo na tom, ktorý si vyberiete. Tieto telefóny mali rovnako slabý procesor, mali problém vydržať viac ako zopár hodín na jedno nabitie a pri hovoroch druhá strana počula viac šumu, než Vášho hlasu.

Nord N100, ktorý ponúka len 4G konektivitu. Zdroj: OnePlus

Vyzerá to tak, že toto sa mení raketovým tempom. Novinka od OnePlus ponúkne 6.49-palcový displej s FullHD rozlíšením. Veľkou výhodou tohto displeju potom je obnovovacia frekvencia 90Hz, ktorá v tejto cenovej kategórii nemá konkurenciu. Vďaka nej budú filmy, videá či hry výrazne plynulejšie a budete mať pocit, že samotný operačný systém reaguje takmer okamžite.

Okrem tohto prekvapivo dobrého displeja by mal nový OnePlus ponúknuť „veľkú batériu“, no jej presná kapacita nebola spomenutá. Telefón ďalej ponúkne tri zadné fotoaparáty a predný fotoaparát typu hole-punch. Zvyšok dizajnu telefónu je príjemný a z fotiek pôsobí drahším dojmom.

Nord N200. Zdroj: PCMag

Na našom trhu by sa však telefón nemal nazývať N200. Jeho názov pre európsky trh ešte nie je oficiálne známy, no hovorí sa o možnosti Nord CE 5G, i keď je možné, že ide o celkom iný telefón.