Elektromobil Polestar Precept pôjde do výroby!

Polestar na začiatku roka predstavil koncept Precept. Práve sme sa dozvedeli, že tento krásavec pôjde do výroby, tak Vám prinášame všetko, čo vieme.

Polestar Precept je koncept elektrického automobilu, s ktorým Polestar, značka vlastnená Volvom, prišiel vo februári. Tento koncept bol odvážny a zvodný, no nikto nečakal, že by jedného dňa vstúpil do sériovej produkcie. Práve však bolo verejne vyhlásené, že dostaneme šancu si toto umelecké dielo na štyroch kolesách zadovážiť.

Zdroj: Polestar

Polestar Precept prišiel namiesto elektrického SUV

Nedávno začala značka Polestar doručovať modely Polestar 2 svojim zákazníkom v Európe a Ázii. Jedná sa o štvordverový sedan, ktorý je priamou konkurenciou pre Model 3 od Tesly. Nikto teda nečakal, že ďalším elektromobilom by znovu bol sedan, keďže väčšina analytikov a odborníkov predpokladala elektrické SUV.

Zdroj: Polestar

Polestar Precept je síce postavený na platforme Volva XC40, ale jednoznačne sa nejedná o kompaktné SUV. Precept je totižto hatchback, ktorý sa vydáva za sedan. To mu dodáva veľmi zvodné línie a istú dávku praktickosti. Tento sedan pôsobí relatívne športovo, no žiadne špecifikácie výrobnej verzie ešte nemáme.

Veľmi ekologický prístup k výrobe

Polestar sa pýši jednou hodnotou, ktorá je v dnešnej dobe považovaná za viac a viac dôležitú. Je ňou ekológia. Pri ohlásení konceptu Precept tiež Polestar prehlásil, že interiérové panely a poťahy sedadiel sú vyrobené z ľanových kompozitov, sedadlá samotné sú z recyklovaných PET fliaš, povrchy sú pokryté recyklovaným vinylom a koberčeky sú zo starých rybárskych sietí.

„Spotrebitelia chcú vidieť zmenu v tomto priemysle – nie sny. Precept teraz predstavuje ešte silnejšie stanovisko. Sme odhodlaní znížiť environmentálny dopad našich áut aj nášho biznisu. Cieľom musí byť environmentálna neutralita, aj keď si uvedomujem, že je to dlhodobý cieľ.“

Thomas Ingenlath, generálny riaditeľ spoločnosti Polestar
Zdroj: Polestar

Polestar Precept príde s Android Automotive

Podľa všetkého by Precept mal disponovať ešte hlbšou integráciou Android Automotive, relatívne nového infotainmentu od Googlu. Vyzerá to tak, že Precept bude schopný rozoznať vodiča, keď sa približuje k vozidlu a vopred pripraviť jeho obľúbené aplikácie alebo dať sedadlo do jeho preferovaných nastavení. Google Assistant by mal rozumieť viacerým jazykom a dialektom, čo zabezpečí prirodzenejšie konverzácie. Po vzore Tesly by mala existovať aj možnosť sledovať filmy počas nabíjania.

Zdroj: Polestar

Žiadne konkrétne špecifikácie, ako je cena, výkon, dojazd, či kapacita batérie, neboli zverejnené.