Poďme virtuálne cestovať, či koronavírus nás nezastaví #3

Navštívili ste už Petrohrad? Aj na túto destináciu sa pozrieme. Pomocou 360-stupňových videí sa môžete preniesť takmer kamkoľvek. Poďme virtuálne cestovať!

Tiež pred treťou adventnou nedeľou sa pozrieme na päť zaujímavých miest, na ktoré sa kvôli pandémii koronavírusu nedostanete. V predchádzajúcich dvoch dieloch sme sa spoločne pozreli do Paríža či Vatikánu. Kam sa ale pozrieme dnes? Poďme virtuálne cestovať!

Zürich – Švajčiarsko

Zürich je najväčším mestom Švajčiarska, v ktorom žije viac ako 400 000 obyvateľov. Nájsť ho môžeme v predhorí Álp. Jedná sa o „bankové mesto“, pretože je po prvé jedno z najbohatších miest na svete a za druhé sa jedná o bankové stredisko svetového významu. Pomocou tohto videa si môžete prekrásne švajčiarske mesto aspoň z výšky prezrieť. Vďaka technológiám umožňujúcim 360° rotáciu kamery si môžete sami zvoliť, na ktorú stranu sa budete pozerať.

Londýn – Veľká Británia

Londýn je hojne navštevovaným mestom, ktoré sa zároveň radí aj medzi tie najväčšie mestá na svete. V Londýne totiž žije vyše 8 000 000 obyvateľov. Ani v čase pandémie nebudete ochudobnení o zážitok tohto prekrásneho mesta. Môžete ho navštíviť vďaka tomuto videu, v ktorom sa môžete pozrieť na všetky dominanty Londýna či prejsť sa v legendárnom double decker. Video je sprevádzané tiež skvelým komentárom, ktorý vás zasvätí do všetkého, čo práve vidíte. Budete si tak pripadať, ako by ste vedľa seba mali skutočného sprievodcu.

Petrohrad – Rusko

Petrohrad je druhé najväčšie mesto Ruska, momentálne ho obýva viac ako 5 000 000 obyvateľov. Dokonca je ako mesto zapísané od roku 1990 na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nájsť tu môžete veľké množstvo pamiatok. Na ne sa môžete pozrieť vďaka tomuto skvelému videu. Otočná 360° kamera vám umožní pozrieť sa skutočne tam, kde by vás to zaujímalo. Nebuďte ochudobnený o toto krásne mesto a užite si výlet po pamätihodnostiach tohto prekrásneho mesta.

Rio de Janerio – Brazília

Druhé najväčšie mesto Brazílie, v ktorom žije viac ako 6,5 milióna obyvateľov je prekrásne a turisticky hojne navštevované. Samotné mesto bolo založené v roku 1565 a to Portugalcami. Známe je vďaka svojim karnevalom, škole samby ale tiež vďaka obrovskej soche Ježiša Krista. Navštívte toto prekrásne mesto vďaka možnostiam virtuálneho cestovania. Po ruke vám bude tiež sprievodca, ktorý vám povie tiež zaujímavosti, ktoré by ste o tomto meste mali vedieť.

Matterhorn – Švajčiarsko

Táto veľkolepá hora v Alpách meria 4 478 metrov a týči sa na hranici Švajčiarska a Talianska. Hora je kvôli častým zosuvom dočasne uzatvorená pre horolezcov, ktorí sa ju snažia pravidelne pokoriť. Vy ale môžete zostať v teple domova a napriek tomu si túto majestátnu horu dôkladne prezrieť. Video vám umožní obzerať sa po celom okolí hory. Váš osobný sprievodca vám navyše prezradí všetky dôležité informácie, ktoré by ste mali vedieť.

Snáď sa vám ďalší diel Poďme virtuálne cestovať páčil. Máte nejakú obľúbenú destináciu, kam by ste sa chceli pozrieť, ale v dôsledku pandémie sa tam teraz nedostanete?