Yangwang U9: Extrémny elektrický hyperšport od Číňanov

Spoločnosť BYD predstavila svoj elektromobil pod novou značkou Yangwang, ktorý je naozaj výnimočný. Ide o luxusný segment elektrických automobilov, ktoré ponúkajú špičkové parametre. Yangwang U9 je prvým hyperšportom spoločnosti, ktorý zároveň disponuje špecifickým DiSus systémom.

Yangwang U9

Automobilka tento systém popisuje ako technológiu inteligentného ovládania karosérie. DiSus systém umožňuje tomuto elektrickému hyperšportu „tancovať“, nastavovať jeho výšku podvozku a dokonca skákať zo zeme. Nový DiSus systém je vybavený množstvom technológií snímania v kombinácii s pokročilou umelou inteligenciou.

DiSus systém je rozdelený do troch kategórii

Inteligentný vzduchový systém karosérie – DiSus A
Rovnako ako tradičné vzduchové odpruženia, aj DiSus A ponúka nastavenia do výšky 150 mm. Okrem rôznych výškových režimov je možné prispôsobiť aj ich rýchlosť alebo dokonca nastaviť bezpečnostný zámok výšky.

Inteligentný systém pruženia karosérie – DiSus C
Upravuje tlmenie elektromobilu ovládaním ventilu tlmiča, čím umožňuje výrazné zlepšenie jazdného komfortu v porovnaní s vozidlami s pasívnym odpružením.

Inteligentný hydraulický systém karosérie – DiSus P
Najpokročilejšia funkcia, ktorú spoločnosť BYD opísala ako „prvý inteligentný systém hydraulického ovládania karosérie na svete“. Riadi prívod oleja do tlmiča, ventil nastavenia tlmenia a ventil nastavenia tuhosti, aby sa dosiahlo dynamické nastavenie ovládania karosérie.

Predstavenie elektromobilu Yangwang U9 a jeho unikátnych funkcií

Keď Yangwang U9 prudko zrýchľuje alebo spomaľuje, DiSus-P dokáže poskytnúť okamžité zvýšenie tuhosti tlmiča, ktoré slúži na dosiahnutie lepšej ovládateľnosti. Hydraulické pruženie ponúka zdvih až 200 mm, pričom dokáže zdvihnúť aj každé koleso nezávisle. Samozrejme ponúka aj zdvih všetkých štyroch kolies naraz.

Spoločnosť BYD okrem iného predstavila aj špeciálny systém DiSus-X, ktorý je zatiaľ skôr „gimmick“. Tento systém umožňuje elektromobilu tancovať, jazdiť na troch kolesách či skákať na mieste.

Hyperšport Yangwang U9 disponuje štyrmi motormi a zrýchlením z 0 na 100 km/h len za 2 sekundy. Cena začína od 150 000 dolárov.

Čo si o tomto novom počine od BYD myslíte vy? Určite nám nechajte svoje postrehy dole v komentároch.