Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra – výkon a dojazd, z ktorého budete nadšení

Xiaomi predstavilo po dlhých rokoch vydávania elektrokolobežiek svoj najpokročilejší model vôbec.

Hovoria o nej, že sa stane vlajkovou loďou na poli elektrických kolobežiek. Zrejme právom. Gigant Xiaomi je preslávený svojim prepracovaným systémom chytrých zariadení, kolobežky nevynímajúc. Koncom februára 2023 predstavil model Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra, ktorý okamžite zaujal. Začiatok predaja na Slovensku sa očakáva v apríli 2023. Je teda najvyšší čas napísať o tejto elektrickej kolobežke viac.

V mene dokonalosti

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra  výrazným spôsobom vylepšuje jeden z najpopulárnejších dopravných prostriedkov na batérie. Po dizajnovej stránke vychádza tento model zo svojich vydarených predchodcov. Navyše však pridáva zaujímavú novinku – dvojitý systém odpruženia. Pre jazdcov to znamená, že spoločne so zvýšením výšky podvozku získajú lepší výhľad a stabilitu aj pri jazde na nerovnom povrchu.

Niet pochýb, že vývojári zo Xiaomi pri zdokonaľovaní svojej najlepšej elektrokolobežky premýšľali hlavne v praktickej rovine, kedy je hlavne užívanie si radostnej a bezpečnej jazdy na prvom mieste. Dôkazom toho sú špeciálne pneumatiky. Väčšie 10″ Xiaomi DuraGel pneumatiky sú odolnejšie proti prepichnutiu. Navyše disponujú technológiou Self seal, s ktorou aj v prípade problémov dokážete bezpečne dôjsť. Po zaseknutí predmetu s priemerom menším ako 3,5 mm v pneumatike a jeho odstránení môže rôsolovitá vrstva rýchlo opraviť prasknutú časť pneumatiky, čím sa zníži riziko defektu pneumatiky. Vďaka tomu je pneumatika odolnejšia umožňuje sa jazdcovi sústrediť sa na radosť z akejkoľvek cesty.

Špecifikácie

Najprv to najzaujímavejšie: Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra disponuje elektromotorom s výkonom až 940 W (bežne 500 W). Pomocou neho dokáže veľmi akčne zrýchľovať. Nový režim S+ ponúkne rýchlejšie zrýchlenie na dobu určitú do rýchlosti až 25 km/h. Čo je veľmi dobré – neurobia mu problém ani strmšie kopce (so sklonom až 25 % ).

Veľkokapacitná lítiová batéria s kapacitou 561,5 Wh poskytuje stabilný výkon a mimoriadne dlhý dojazd. Úplné nabitie trvá len 6,5 hodiny s 124W vysokovýkonným adaptérom. Dojazd tak dosahuje až 70 kilometrov na jedno nabitie (testované pri rýchlosti 15 km/h so 75+5 kg hmotnosti po rovine), takže sa nemusíte obmedzovať a hlavne neustále nabíjať po každej ceste či výlete. Maximálna nosnosť je 120 kilogramov. Samozrejmosťou je skladacia konštrukcia a odolnosť podľa certifikácie IP55, takže nevadí ani jazda v daždi.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra
  • rozmery: 120 × 55 × 126 cm (resp. 120 × 55 × 53,5 cm po zložení)
  • hmotnosť: 25 kg
  • max. nosnosť: 120 kg
  • výkon: 500 W (až 940 W)
  • nabíjanie: 124 W (cca 6,5 ​​hodiny)
  • max. rýchlosť: 25 km/h
  • max. dojazd: 70 km
  • jazdné režimy: štandard, chodec, šport, šport+
Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Celková konštrukcia kolobežky zabezpečuje väčšiu plochu na státie a stabilnejšie uchopenie pre pohodlnú jazdu. Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra  ponúka plochu s veľkosťou až 880 cm² a rozšírenú rukoväť s dĺžkou až 490 mm. Rám je vyrobený z vysoko pevnej hliníkovej zliatiny pomocou optimalizovaných výrobných a zváracích procesov má vynikajúcu odolnosť a dokáže uniesť dynamické zaťaženie – spomínaných 120 kg.

Aktuálna oficiálna predajná cena pre globálny trh sa zastavila na čísle 999 €.

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra

Čo si o novom počine od Xiaomi myslíš ty? Daj nám vedieť dolu do komentárov 😉