Bezdrôtová nabíjačka od Xiaomi vám nabije mobil za 46 minút

Bezdrôtové nabíjanie je opäť o niečo rýchlejšie.

Spoločnosť Xiaomi nedávno predstavila svoju novú ultrarýchlu bezdrôtovú nabíjačku s názvom Xiaomi 80 W Adaptive Wireless Charging Stand. Nabíjačka sa samozrejme dá kúpiť aj samostatne, no najnovšie ju dostanete zdarma ako darček za recenziu ich najnovšej vlajkovej lode Xiaomi 14 Ultra.

Xiaomi nabíjačka

Nabíjačka má maximálny výkon 80 W a je vybavená technológiou HyperCharge od Xiaomi. Ich najnovšiu vlajkovú loď Xiaomi 14 Ultra s 5 000 mAh batériou dokáže nabiť už za 46 minút, čo je rýchlejšie ako káblové nabíjanie u mnohých smartfónov.

Nabíjací stojan má LED indikátor stavu nabíjania a zabudovaný chladiaci ventilátor. Dokáže rozpoznať nebezpečné predmety a automaticky vypne napájanie. Okrem Xiaomi 14 Ultra nabijete touto nabíjacou stanicou aj smartfóny iných značiek, ale s nižšou rýchlosťou.

Nová Xiaomi nabíjačka nie je lacný špás

Modely Apple sa nabíjajú výkonom 7,5 W a Samsungy maximálne 10 W. Kompatibilné sú aj všetky smartfóny Xiaomi s funkciou bezdrôtového nabíjania pomocou protokolu Qi. V rýchlosti káblového aj bezdrôtového nabíjania konkurencia v podobe Samsungu či Applu naozaj markantne zaostáva.

Presný dátum dostupnosti na slovenskom trhu zatiaľ nie je známy. Očakáva sa však v období začiatku predaja smartfónov Xiaomi 14 a 14 Ultra, ktorý je naplánovaný na 19. marca 2024. Odporúčaná cena nabíjacej stanice je 99 €.