Xiaomi už budúci týždeň predstaví nový Xiaomi Pad 6 a Xiaomi Smart Band 8

Xiaomi prinesie na trh novú generáciu svojich produktov už čoskoro. Čo všetko prinesú?

Xiaomi už v utorok, 18. apríla predstaví svoje nové produkty, ktorými budú Xiaomi Pad 6 a Xiaomi Smart Band 8. Okrem iného sa má predstaviť aj najpokročilejší Xiaomi telefón, ktorým bude Xiaomi 13 Ultra. Tablet spolu s telefónom majú byť uvedené na trh naraz, pričom populárny fitness náramok sa dostane do predaja zrejme až neskôr.

Aké zmeny prinesie Xiaomi Pad 6?

Nový Xiaomi Pad 6 príde so svojou klasickou verziou, no zároveň bude doplnený aj verziou Pro. Pre záujemcov z Európy však bude dostupný len základný Xiaomi Pad 6, pričom Pro verzia bude dostupná len exkluzívne pre čínsky trh.

Xiaomi zároveň prezrádza, že Xiaomi Pad 6 bude disponovať duálnym fotoaparátom, avšak bez optimalizácie od spoločnosti Leica, s ktorým pred nejakým časom uzavreli partnerstvo. To však určite nie je žiaden problém, keďže tablety sú primárne určené najmä na prezeranie obsahu, prácu, poprípade hranie hier.

Xiaomi Pad 6 a Mi Smart Band 8

Predošlá generácia tabletu Xiaomi Pad 5 disponovala procesorom Snapdragon 860, pričom nová generácia obdrží už novší Snapdragon 870. Verzia Pro dostane výkonnejší Snapdragon 8+ Gen 1. Klasická verzia, ako aj verzia Pro, budú vybavené najnovším rozhraním MIUI 14, ktoré je založené na Androide 13. Xiaomi Pad 6 bude kompatibilný aj s odnímateľnou klávesnicou.

Klávesnica umožní rýchlu navigáciu vďaka implementovaným gestám na samotnej klávesnici, ale aj na touchpade. Xiaomi sľubuje, že ich nová séria tabletov dokáže vďaka klávesnici a jej implementácii nahradiť notebook. Klávesnica je vybavená aj NFC technológiou, vďaka ktorej umožňuje rýchly prenos súborov.

Xiaomi Pad 6 a Mi Smart Band 8

Xiaomi Pad 6 a 6 Pro sa budú odlišovať aj v displejoch. Rozdiel však nebude až taký markantný. Klasický Pad 6 dostane 144 Hz displej s rozlíšením 2,8K (309 ppi), pričom Pro verzia ponúkne kvalitnejší AMOLED, avšak s nižšou obnovovacou frekvenciou, konkrétne 120 Hz.

Pro, rovnako ako aj klasická verzia tabletu bude disponovať batériou o veľkosti 8600 mAh a nabíjaním s rýchlosťou 67 W. Xiaomi garantuje oproti predošlej generácii lepšiu výdrž batérie, pričom udáva až 48 dní v standby režime, ktorý však používa málokto. Ďalšie špecifikácie sa dozvieme až priamo pri predstavení daných zariadení 18. apríla.

Aké zmeny prinesie Xiaomi Smart Band 8?

Xiaomi Smart Band 8 z prvých obrázkov síce neprezrádza jeho funkcie, no môžeme si všimnúť menšiu zmenu dizajnu, ktorý po rokoch mení spôsob uchytenia remienku. Xiaomi už od minulej generácie zmenilo aj názov tohto fitness náramku z Mi Band na Smart Band. Xiaomi sa rozhodlo podobne aj pri mobilnej divízii, kde telefóny už nenesú označenie „Mi“.

Z funkcií samotného fitness náramku toho zatiaľ veľa nevieme. Okrem sériového čísla (M2239B1) či 3,87-voltovej batérie vieme, že náramok bude disponovať Bluetooth 5.1. Vylepšiť by sa mala aj výdrž batérie, nemali by chýbať nové fitness funkcie a snáď aj globálne platenie pomocou NFC, bez potreby kúpy NFC verzie, ktorá býva vydaná neskôr a je logicky aj drahšia.

Aktuálna generácia Smart Band 7 nedisponuje vstavaným GPS modulom, čo by už 8. generácii určite prospelo. Je to azda najväčším mínusom tejto série fitness náramkov.

Neostáva nám nič iné, len sa nechať prekvapiť a sledovať, s čím Xiaomi v utorok, 18. apríla príde.