Tesla rozširuje svoje Supercharger nabíjacie stanice. Do 2 rokov ich má pribudnúť až 3-násobok

Tesla má pred sebou ambiciózne ciele. Podarí sa im ich naplniť?

Spoločnosť Tesla nedávno oznámila plány na strojnásobenie svojej kapacity sietí Supercharger nabíjacích staníc. Malo by sa tak stať v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

Ide o veľmi ambiciózny cieľ, ale automobilka v minulosti nedosiahla svoje rastové ciele pre rýchlonabíjaciu sieť. Uvidíme ako sa im bude dariť tentokrát.

Podarí sa Tesle naplniť ciele?

Investori sa taktiež pýtali Tesly, čo robia, aby zabránili preťaženiu v Superchargeroch. Bol to totiž problém v niektorých regiónoch, kde majitelia Tesly zažívali dlhé čakacie doby na nabitie počas vysokej premávky.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger, zdroj: Tesla.com

Drew Baglino, hlavný viceprezident spoločnosti Tesla pre inžinierstvo pohonných jednotiek a batérií, odpovedal:

Tím, ktorý má na starosti Superchargery, dôsledne monitoruje preťaženie a plánuje expanziu, aby zaistil zákaznícku skúsenosť s minimálnymi čakacími dobami popri raste nášho vozového parku.
Aj keď máme určite čo robiť pri rozširovaní kapacity v niektorých preťažených oblastiach, priemerné preťaženie siete sa za posledných 18 mesiacov znížilo.

– Drew Baglino
Viceprezident spoločnosti Tesla

Výkonný inžinier potom oznámil plán spoločnosti Tesla strojnásobiť veľkosť siete v priebehu nasledujúcich dvoch rokov:

Realizujeme globálne plány expanzie. Sieť sa za posledných 18 mesiacov zdvojnásobila a v priebehu nasledujúcich dvoch rokov ju plánujeme strojnásobiť.
Zároveň chceme pracovať aj na individuálnej báze, aby sme rýchlejšie bojovali s existujúcim preťažením tam, kde je izolovaný a problematický.
Urýchľujeme miestne záchranné lokality, nasadzujeme mobilné Supercharger nabíjačky a snažíme sa zaviesť cenové stratégie, ktoré podporia väčšie využitie mimo špičky, aby sme sa vyhli čakaniu.

Naozaj odvážny cieľ, ak vezmeme do úvahy, že Tesla ukončila posledný štvrťrok s 29 281 kompresormi na 3 254 miestach po celom svete. To je 50% nárast oproti minulému roku.

Nábor je v plnom prúde

V USA začala automobilka najímať veľa nových manažérov dizajnu nabíjania, ktorí majú na starosti otváranie nových staníc. Nová náborová horúčka prišla po tom, čo Tesla potvrdila svoj plán začať po prvý raz využívať sieť elektrických vozidiel od iných výrobcov automobilov.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger, zdroj: ZapMap.com

Tento krok sa zároveň zhoduje s novým federálnym programom vo výške 7,5 miliardy dolárov na financovanie infraštruktúry EV. Ten sa v súčasnosti prijíma, a jednou z požiadaviek na získanie prístupu k finančným prostriedkom je, aby boli nabíjacie stanice otvorené pre vozidlá od viacerých výrobcov automobilov.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger, zdroj: FutureCar.com

Tesla otvorením svojej siete zvýši návštevnosť, no zároveň bude mať prístup k viacerým prostriedkom na rýchlejší rast siete. Uvidíme, ako im expanzia pôjde a či sa im podarí naplniť ciele na nasledujúce 2 roky.