Spotify chystá novinky: Bezstratové audio a predplatné za menej ako 1 €

Spotify prinesie novinky, po ktorých používatelia už dlhšie volali. Jedná sa o HiFi audio, ktoré sa už nejaký ten rok testuje a taktiež cenovo dostupnejšie predplatné.

Spotify má k dnešnému dňu vyše 350 miliónov používateľov, pričom okolo 165 miliónov z nich je platiacich. To sú naozaj obrovské čísla. Platforma je na trhu už od roku 2008, pričom jej nárast popularity začal len v posledných rokoch.

Posledné mesiace sme sa mohli dopočuť, že Spotify chystá bezstratové audio v tzv. HiFi kvalite. To je spomínané už od roku 2017, no užívatelia sa ho ešte stále nedočkali. V posledných dňoch však koluje ďalšia nová informácia o tom, že používatelia by sa mali dočkať nového predplatného. Čo bude zahŕňať?

Aktuálne disponuje platforma 3 rôznymi predplatnými. Prvé a zároveň najlacnejšie je pre jednotlivca, tzv. „Individual„. Stojí 5.99 € mesačne a vzťahuje sa len na jeden účet. Už za necelých 6 € získavaš všetky výhody, ktoré služba ponúka.

Druhé predplatné „Duo“ je zväčša využívané v páre. Dvaja ľudia, resp. 2 kontá môžu taktiež využívať za cenu 7.99 € všetky prémiové funkcie. Tento balík je naozaj výhodný, keďže cena na jedného užívateľa vychádza len na 4 €.

Posledný a zároveň najväčší balík „Family“ je určený najmä pre rodinu. V ňom je možné opäť neobmedzené využívanie všetkých výhod, a to za cenu len 10.99 €. Za túto cenu platforma dovoľuje až 6 nezávislých kont, čo je spomedzi všetkých balíkov prakticky najvýhodnejšie. Na jednotlivca tak pripadá suma len necelé 2 €.

Spotify predplatné
Predplatné, zdroj: Spotify.com

Spotify Plus je už v procese testovania

Nové predplatné, ktoré sa zatiaľ iba testuje v úzkej skupinke ľudí nesie názov Spotify Plus. Malo by sa jednať o predplatné, ktoré ponúka nejaké výhody, no určite nie všetky. Za danú cenu sa ani nemôžeme čudovať. Čo však za 0.99 € dostane človek, ktorý si tento balík predplatí?

V prvom rade dostaneš neobmedzené preskakovanie skladieb a možnosť spustenia akejkoľvek skladby a to kedykoľvek. Bohužiaľ, audio reklamy ti aj naďalej ostanú. O offline režime, resp. prehrávaní aj bez internetového pripojenia zatiaľ žiadna zmienka nepadla.

Spotify predplatné
Spotify Plus, zdroj: TheVerge.com

Treba však podotknúť, že platforma s presnosťou neurčila, či bude Spotify Plus nakoniec reálnou vecou, resp. či sa dostane k bežným spotrebiteľom. Určite by však šlo o zaujímavú alternatívu a zároveň prilákanie nových, platiacich zákazníkov.

Mnoho audiofilov však čaká na vyššie spomínané HiFi audio. Bezstratový streaming bol spoločnosťou Spotify predstavený začiatkom tohto roka. Podľa vyjadrení by danú funkciu chceli spustiť ešte tento rok, no presný dátum zatiaľ nebol stanovený. Od ohlásenia ubehlo už pol roka a po novinkách nie sú ani stopy. Žiaľ, nejaký ten čas si ešte zrejme budeme musieť počkať.