Xiaomi Mi Scooter 3: Novinka pre rok 2021

Kolobežka Xiaomi Mi Scooter 3 sa nám predstavila len nedávno, no nepriniesla nič, čo by nás prekvapilo. Väčšina prvkov žiaľ ostala totožná s jej predchodcami.

Spoločnosť Xiaomi, ktorá sa v posledných dňoch stala lídrom v distribúcii smartfónov je populárna aj v tzv. kolobežkovom biznise. Ak ide o Xiaomi elektrické kolobežky, máloktorý človek by zrejme povedal, že nevie o čo ide. Pre aktuálny rok si pre nás spoločnosť pripravila už 3. generáciu populárnych elektrických kolobežiek – Xiaomi Mi Scooter 3.

Len malé vylepšenia

Čo sa týka parametrov, zmeny sú naozaj len minimálne. Výkon poskočil z pôvodných 250 W na 300 W, pričom v peaku to je až 600 W. Batéria sa zastavila na hodnote 7.6 Ah, čo je oproti pôvodnej M365 mierny pokles. Výrobca aj napriek tomu uvádza dojazd až 30 km. Batéria je samozrejme vybavená mnohými ochrannými poistkami, rovnako ako aj predošlé modely.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 - Elektrická kolobežka | Alza.sk
Xiaomi Mi Scooter 3, zdroj: Mi.com

Čo sa týka doby nabíjania, vďaka pribalenej nabíjačke by to malo trvať približne 5 hodín. Balenie by malo ostať rovnaké, ako pominulé roky, a teda nabíjačka, imbusový kľúč, náhradná pneumatika a redukcia na ventil.

Váha kolobežky činí 13.2 kg, čo je stále veľmi príjemná hodnota. Maximálna nosnosť je opäť 100 kg, no už zo skúsenosti predošlých modelov zvládnu tieto kolobežky aj o čosi viac, a teda kľudne aj 120 kg.

Výkon samozrejme pri danej váhe kríva, no pri danej váhe by sme skôr odporúčali niečo silnejšie a zároveň aj s vyššou nosnosťou. Kolobežke nechýbajú 3 rýchlostné režimy – Eco, Standard a Sport. Maximálna rýchlosť je limitovaná na 25 km/h.

Xiaomi Mi Scooter 3, zdroj: Mi.com

Je to najmä kvôli EÚ legislatíve a taktiež bezpečnosti. Kolobežku si však budeš môcť s vysokou pravdepodobnosťou „čipnúť“ doma cez svoj smartfón. Návod, ako to urobiť rýchlo a bezpečne sme popísali v našom článku ohľadom zvýšenia výkonu.

Nové, svieže farby

Kolobežka z výroby zvládne stúpanie do 16-stupňového kopca, pričom samozrejme záleží od vonkajších podmienok, batérie a váhy jazdca. Novinkou okrem zvýšeného výkonu je aj mierne upravený dizajn kolobežky.

Ten vychádza z modelu Pro 2, pričom tentokrát prichádza miesto červenej farby v modrej. Modrej farby je však na samotnej kolobežke len veľmi málo. Konkrétne sa jedná o krytky, brzdu a kábel či grip plynovej páčky. Dostupný bude aj biely variant s oranžovými prvkami.

Xiaomi Mi Scooter 3, zdroj: YouTube.com

Nechýba ani nový „Sleep“ režim, ktorý je schopný ušetriť energiu v batérii, ak sa kolobežka nepoužíva. Vylepšená bola aj zadná kotúčová brzda, ktorá na rozdiel od predošlých generácii dostala 2 brzdové doštičky. Brzdenie je tým pádom opäť o niečo efektívnejšie.

Zas a znova však dostávame len 8.5″ pneumatiky, čo je veľká škoda. Nemeniacim sa prvkom aj naďalej ostáva predná motorová brzda, E-ABS systém, pre skrátenie brzdnej dráhy a KERS – rekuperačný systém. Kontroverzný skladací mechanizmus prešiel redizajnom, vďaka ktorému je teraz oveľa pevnejší a teda aj bezpečnejší.

V prípade, že ťa novinka od Xiaomi zaujala, môžeš si ju už teraz objednať priamo z českého skladu cez tento odkaz: KLIKNI SEM.