Sony LinkBuds: Zaujímavé slúchadlá, aké sa nevidia každý deň

Veľmi zaujímavé a zároveň zvláštne bezdrôtové slúchadlá od Sony, aké si ešte nevidel.

Spoločnosť Sony predstavila nový spôsob, ako si môžeš vychutnať svoju obľúbenú hudbu. Pomerne nové, true wireless slúchadlá Sony LinkBuds so sebou prinášajú naozaj jedinečný vzhľad využívajúci senzorové a priestorové zvukové technológie.

Novinka od Sony má otvorený prstencový dizajn, minimalistický vzhľad a ponúka kryštáľovo čistý zvukový prejav nie len pri hudbe, ale aj pri hovoroch. Novo vyvinutá prstencová jednotka má stred membrány otvorený pre priepustnosť zvuku, čo ti umožní jasne počuť zvuky naokolo.

Vďaka novému dizajnu je možné LinkBuds použiť na širokú škálu aktivít, vrátane hrania hier, počúvania hudby či práce z domu. Tento absolútne unikátny dizajn je zároveň plne nastaviteľný. To znamená, že sa zmestí do menších ale aj väčších uší. Plusom je určite aj to, že uši ani po celodennom nosení nebolia.

Smart funkcie a kryštáľovo čisté hovory

Proces spracovania signálu je súčasťou LinkBuds, aby zachytil hlasy s vysokou presnosťou. Adaptívne ovládanie hlasitosti automaticky optimalizuje hlasitosť podľa toho, kde sa práve nachádzaš.

Sony LinkBuds
Sony LinkBuds, zdroj: TheVerge.com

LinksBuds disponujú aj pokročilými funkciami. Dvojité alebo trojité poklepanie na ktorékoľvek slúchadlo a prehrávanie si môžeš prispôsobiť podľa seba. LinkBuds sú tu na to, aby ti pomohli bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzaš. Pomocou funkcie Speak-to-Chat môžeš automaticky pozastaviť hudbu hneď, ako sa s niekým začneš rozprávať.

Sony LinkBuds
Sony LinkBuds, zdroj: TheVerge.com

Po skončení konverzácie sa automaticky spustí prehrávanie hudby. LinkBuds sú navyše vybavené hands-free pomocou, ktorá umožňuje získavať informácie, komunikovať s priateľmi, nastavovať pripomienky a to oveľa jednoduchšie aktivovaním preferovaného hlasu. LinkBuds môžeš nakonfigurovať aj na obnovenie prehrávania Spotify pomocou funkcie Spotify Tap.

Netradičný vzhľad a ekologické materiály

Svoje Linkbuds môžeš jednoducho a rýchlo spárovať so zariadeniami s operačným systémom Android či iOS, ale aj s Windows 10 či Windows 11. Je jedno, či sa jedná o smartfón, tablet, notebook či stolný počítač.

Vďaka dizajnu s „otvoreným uchom“ ti LinkBuds umožňujú počuť všetky okolité zvuky veľmi prirodzene. Snímače kompasu/gyroskopu vo vnútri slúchadiel dokážu rozpoznať smer tvojej hlavy a vďaka tomu ti umožňujú počuť zvuk aj z miesta určenia bez toho, aby si musel držať smartfón.

Sony LinkBuds
Sony LinkBuds, zdroj: TheVerge.com

Sony LinkBuds neboli navrhnuté tak, aby vyzerali štýlovo. Výrobca sa však zameral na ekológiu. Pri výrobe týchto jedinečných slúchadiel a nabíjacieho puzdra sú použité obaly bez plastov a recyklovateľné materiály.

Vďaka certifikácii IPX4 sú Sony LinkBuds odolné voči vode, prachu a potu. Samotné slúchadlá vydržia cca 6 hodín, pričom nabíjací box im dodá ďalších 12 hodín. Následne im stačí len 10 minút nabíjania a môžeš počúvať ďalších 90 minút. Nabíjanie prebieha samozrejme pomocou USB-C.