Spoločnosť Bolt využíva technológiu Drover pre bezpečnosť e-kolobežiek

Spoločnosť Bolt, gigant v oblasti mikromobility, nedávno začal spolupracovať so spoločnosťou Drover, aby sa spoločne podieľali na vývoji Bolt kolobežiek. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť samotnej jazdy a predovšetkým optimalizovanie parkovania.

Gigant v oblasti mikromobility Bolt nadviazal spoluprácu so spoločnosťou Drover, ktorá sa zaoberá umelou inteligenciou, a spolu sa snaží docieliť zmiznutie elektrokolobežiek z chodníkov.

Spoločnosť Drover, ktorá sídli v americkej Kalifornii, vytvorila sadu technológií nazvanú PathPilot, tá využíva kombináciu internetu vecí, umelej inteligencie ale aj kamier. Táto sada je integrovaná do kolobežiek, aby zistila, kedy vozidlá jazdia po chodníku alebo kdekoľvek, ale aj kde nemajú čo robiť.

Spoločnosť Bolt a mnoho ďalších prevádzkovateľov elektrokolobežiek čelia v mestách pravidelnej kritike za to, že používatelia jazdia bezohľadne alebo tam kde nemajú, ako sú napríklad chodníky alebo pešie zóny.

Našťastie sa ale objavili spoločnosti ako napr. Drover, ktoré sa snažia tento problém obmedziť pomocou svojej technológie, ktorá si preberá podnety z asistenčných systémov na udržiavanie v jazdnom pruhu v automobiloch. Keď PathPoilot zistí, že je kolobežka používaná v zakázanej zóne, tam kde byť nemá, spustí alarm, ktorý upozorní vodiča aj chodcov v okolí. Táto technológia sa používa aj na zistenie, či bola kolobežka správne zaparkovaná.

„Náš prevádzku a hardvér plánujeme a vyvíjame s dôrazom na bezpečnosť. Vyvíjame naše vlastné technické riešenia, aby sme zabránili najčastejším príčinám nehôd kolobežiek,“ uviedol viceprezident spoločnosti Bolt Dmitrij Pivovarov. Ide o najnovší krok veľkej spoločnosti spravujúcej elektrokolobežky, ktorý má upokojiť obavy a znepokojenie občanov.

Napríklad v Paríži hrozí trom iným prevádzkovateľom zobratie licencie. Spoločnosti od tej doby predložili mestským úradníkom rad odporúčaní, vrátane technológie podobnej tej, ktorú používa práve Drover.