Samsung Galaxy SmartTag2: Čo sa zmenilo od predošlej generácie?

Samsung prináša nový SmartTag2 za približne rovnakú cenu, akú mal predchodca. Oplatí sa však takéto zariadenie?

Spoločnosť Samsung vydala svoj prvý Galaxy SmartTag pred takmer tromi rokmi. Následne prišla na trh ešte v tom istom roku „vylepšená“ verzia s prívlastkom Plus. Po viac ako dvoch rokoch je tu konečne nový inteligentný GPS tracker v podobe Galaxy SmartTag2.

Nový GPS tracker ponúka oproti svojim predchodcom niekoľko vylepšení, vrátane nového režimu straty. Táto funkcia umožňuje používateľom zadať do trackeru svoje kontaktné údaje, ku ktorým sa môže nálezca dostať pomocou jeho naskenovania.

Podľa spoločnosti Samsung funguje režim straty s akýmkoľvek mobilným zariadením s čítačkou NFC a webovým prehliadačom. Nový sledovač má tiež režim kompasu, ktorý uľahčuje nájdenie strateného SmartTagu sledovaním šípok na obrazovke, ktoré ukazujú smerom k vášmu GPS trackeru.

Samsung Galaxy SmartTag2

Tento režim zároveň zobrazuje aj vzdialenosť trackeru od vás. Funkcia využíva ultraširoké pásmo (UWB), ktoré bude k dispozícii na akomkoľvek smartfóne s UWB. Jedná sa teda o „novšie“ Samsung zariadenia typu Galaxy Note 20 Ultra a vyššie.

Vylepšená SmartThings aplikácia

Aplikácia SmartThings bola aktualizovaná a vylepšená, pričom sa automaticky zobrazí ako skratka na smartfóne používateľa, keď si zaregistruje nový SmartTag2. Vďaka tomu je spustenie aplikácie a nájdenie trackeru oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Okrem toho má aplikácia SmartThings teraz aj zobrazenie mapy na celej obrazovke, ktorá zobrazuje polohu všetkých zaregistrovaných SmartTagov na jednej obrazovke. Používateľ môže mapu tiež priblížiť a oddialiť a zobraziť ďalšie podrobnosti o každej svojom SmartTagu.

Galaxy SmartTag2 sa taktiež automaticky synchronizuje s používateľským kontom Samsung, a to aj v prípade nového zariadenia. To znamená, že nemusíte svoje SmartTagy znova registrovať, ak si kúpite nový smartfón.

Samsung Galaxy SmartTag2

Samsung tvrdí, že batéria SmartTag2 by mala vydržať dlhšie ako predchodca. Druhá generácia má totiž nový režim šetrenia batérie, ktorý znižuje silu a frekvenciu signálu sledovača. Vďaka tomu by mala batéria vydržať až 700 dní, zatiaľ čo v normálnom režime by to malo byť 500 dní. Šetrič energie je možné samozrejme kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť.

Medzi ďalšie vylepšenia patrí aj krytie voči vode a prachu IP67 a prstencový dizajn. Galaxy SmartTag2 sa aktuálne predáva za 33 eur alebo v prípade štvorbalenia sa cena pohybuje na úrovni 103 eur.