Samsung Galaxy S20 TE: Nočné videnie a prvotriedne zabezpečenie

Ohlásenie nového Samsungu Galaxy S20 nás trochu zaskočilo, no ešte viac prekvapivý je zoznam funkcií, ktoré Galaxy S20 Tactical edition ponúka.

Samsung Galaxy S20 je jeden z najlepších smartphonov, ktoré momentálne môžete zohnať. Hodí sa do širokej škály využití, no jedným z odvetví, kde je nedostatočný, je armáda. Samsung sa teda rozhodol prísť s vylepšeným modelom S20 Tactical Edition. Ten disponuje nočným videním, stealth módom a zabezpečením, ktoré schválila americká Agentúra Národnej Bezpečnosti (NSA). Čo je na ňom najzaujímavejšie?

Galaxy S20 TE (Tactical Edition)
Zdroj: Samsung

Rozdiely oproti Galaxy S20

Jedna vec je očividná: Telefón má omnoho pevnejšiu konštrukciu. Vyzerá ako Samsung Galaxy S20 s veľmi robustným obalom. Z fotiek to vyzerá tak, že sa nejedná o obal, ale o samotné telo telefónu. Je tomu tak preto, lebo Galaxy S20 Tactical Edition je určený do terénu pre vojakov, špiónov a iné zložky ozbrojených síl. Disponuje preto aj špičkovým zabezpečením, špeciálne upraveným systémom Android a podporou najpoužívanejšieho armádneho softwaru, ako napríklad ATAK, APASS alebo BATDOK.

Zdroj: Samsung

Široké spektrum využitia

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition je tiež vybavený technológiou na bezpečné a rýchle odomykanie, kým je telefón pripnutý na hruď. Tento systém nám nebol bližšie popísaný, no umožňuje spustiť najčastejšie otvárané aplikácie skôr, ako ho používateľ má v ruke. Telefón si zároveň zachováva väčšinu funkcií a parametrov, ktoré má bežný Galaxy S20.

Okrem toho disponuje rozhraním Samsung DeX, ktoré umožňuje, s použitím akéhokoľvek monitora, premeniť telefón na plnohodnotný počítač a získať vitálne informácie, komunikovať s ostatnými alebo spísať hlásenie. IT divízie ho budú môcť použiť aj na kybernetické útoky, ktoré sú dnes bežnou súčasťou práce ozbrojených síl.

Dostupnosť

Telefón pravdepodobne nebude dostupný verejnosti, no jediné, čo Samsung povedal, je to, že predaj sa začne v treťom kvartáli tohto roku. Jedná sa o špičkový kúsok techniky, ktorý ukazuje, že technologický výskum Samsungu sa dá aplikovať aj na iných miestach, ako je spotrebiteľský trh.