Návod: Ako z PlayStation 5 streamovať na Twitch?

Chcete streamovať na Twitch? Nový PlayStation 5 to dokáže a nie je to také náročné, ako by sa mohlo zdať. Aj napriek tomu Vás celým procesom prevedieme.

Podarilo sa Vám zabezpečiť si nový PlayStation 5? Ak áno, tak vlastníte veľmi výkonnú konzolu, ktorej možnosti ponúkajú napríklad aj ray-tracing. To nabáda k tomu, aby ste sa o svoje hráčske zážitky podelili so svojimi priateľmi alebo aj s cudzími ľuďmi. Najlepšou platformou je posledné roky Twitch, takže sa dnes pozrieme ako presne na to.

Prečo streamovať práve na Twitch?

Ako sme už povedali, Twitch je veľká platforma, kde Vás nájdu ako známi, tak aj cudzí ľudia. Používa sa veľmi jednoducho, vďaka čomu si získal srdcia mnohých po celom svete. Twitch dokonca ponúka niekoľko možností, ako si viete zarobiť peniaze.

Samotné prostredie je vhodné aj pre deti, pretože streameri sú pomerne dôkladne regulovaní a pravidlá tejto platformy sú pomerne prísne. Zakázaná je nahota, ponižovanie alebo akákoľvek kriminálna aktivita. Jedná sa o bezpečné prostredie pre každého. Ako na ňom teda môžete začať vysielať naživo?

Ako prepojiť PlayStation 5 a Twitch

V prvom rade treba prepojiť Váš PlayStation 5 a Váš profil na Twitchi. Je to pomerne jednoduchý proces, ale aj tak Vás ním prevedieme. Spočíva z piatich krokov:

 1. V hlavnom menu zvoľte možnosť Nastavenia (Settings) v ľavom hornom rohu. V rámci nastavení zvoľte Používatelia a Účty (Users and Accounts) a potom zvoľte Spojiť s inými službami (Link with Other Services)
 1. Z ponuky služieb vyberte Twitch.
 1. Teraz postupujte podľa inštrukcií na obrazovke. Budete potrebovať prihlasovacie údaje a telefón alebo počítač, aby ste overili svoju identitu.
 1. Vypíšte kód, ktorým overujete svoju identitu tak, ako Vám kážu inštrukcie na obrazovke.
 2. Ak bol proces úspešný, mali by ste vidieť správu podobnú tej nižšie.

Ako spustiť Váš prvý stream

Takže už ste si Twitch a Playstation 5 prepojili. Teraz zostáva jediné: Spustiť Váš prvý stream. Tento proces tiež nie je zložitý, no je treba dodržať tieto kroky:

 1. Otvorte hru, ktorú chcete streamovať na Twitchi.
 2. Stlačte tlačidlo Vytvoriť (Create button) na ovládači DualSense.
 3. Zvoľte možnosť Vysielanie (Broadcast) a vyberte správnu platformu. V tomto prípade to bude Twitch.
 4. Vypíšte názov Vášho streamu. Mal by byť pútavý, aby ste prilákali aj ľudí, ktorí sa s Vami ešte nestretli, no nesmie porúšať pravidlá Twitchu.
 5. Ak chcete nastaviť kameru, aby Vás sledovatelia počas streamu videli, tak stlačte tri bodky.
 6. Akonáhle ste pripravený, tak stlačte tlačidlo Go Live. Akonáhle ho stlačíte, živé vysielanie je spustené.