NÁVOD | Ako pozvať Android používateľov do FaceTime hovoru?

Je to konečne tu! Od iOS 15 možete volať cez FaceTime aj so známymi, ktorí nemajú iPhone, iPad alebo Mac! Môžete zavolať na Android aj Windows zariadenia!

Pred niekoľkými dňami bol na WWDC21 predstavený nový iOS 15, ktorý prináša jednu vynikajúcu novinku. Možnosť pridať do FaceTime hovoru ľudí, ktorí nie sú súčasťou Apple ekosystému, nikto nečakal, no je to tu. Ako presne máte postupovať?

Komu môžete cez FaceTime zavolať?

V podstate môžete po novom volať komukoľvek. Jediná podmienka je, aby malo dané zariadenie prístup na internet a mikrofón. Môžete teda volať s blízkymi, ktorí majú Windows počítač alebo Android telefón. Naďalej samozrejme zostáva možnosť volať s kýmkoľvek, kto má Apple zariadenie.

Je tu však jedna dôležitá podmienka: Zakladateľ hovoru musí mať Apple zariadenie vybavené najaktuálnejšou verziou aplikácie FaceTime. Predpokladáme, že väčšina ľudí bude zakladať FaceTime hovory cez iOS alebo iPadOS, takže si podrobne prejdeme postup na týchto zariadeniach. Nie je sa čoho báť, v podstate je to pomerne intuitívne.

  1. Spustite aplikáciu FaceTime na iPhone alebo iPade.
  2. Stlačte tlačidlo Vytvoriť odkaz (Create link).
  3. V hornej časti zobrazeného okna stlačte tlačidlo Pridať Názov (Add Name) a zvoľte si akékoľvek meno Vám vyhovuje, aby Váš link dokázala daná osoba jednoducho identifikovať.
  4. Teraz si v tom istom okne zvoľte, ako chcete odkaz zdieľať. Môžete si vybrať Správy, Mail alebo odkaz skopírujte a vložte ho do inej aplikácie.
  5. Osoba na druhej strane musí otvoriť odkaz a celý proces je hotový.
Zdroj: MacRumors

Po otvorení odkazu cez prehliadač si daný človek bude môcť zvoliť ľubovoľné meno a pripojiť sa do hovoru. Nemusí inštalovať žiadnu aplikáciu, keďže všetko prebieha vo webovom rozhraní. Akonáhle je súčasťou hovoru, tak bude mať k dispozícii tlačidlá pre stlmenie mikrofónu, vypnutie kamery a opustenie hovoru.

Zdroj: MacRumors