Je toto finálna verzia Tesla Cybertrucku?

Nedávno boli v nočných uliciach Los Angeles videné dve testovacie vozidlá dlhoočakávaného elektromobilu Cybertruck od Tesly.

Obe vozidlá sú označené ako RC, teda release candidate, čo znamená potenciálne finálnu verziu pred sériovou výrobou. Tá by mala začať už koncom tohto roka.

Nočná scenéria nám umožňuje bližšie sa pozrieť na predné a zadné svetlá vozidiel. Ich futuristický vzhľad je naozaj zaujímavý, no je otázne, či bude aj praktický.

Na videu nižšie je možné vidieť brzdové svetlá a lepší pohľad na bočnú stranu vozidla, keďže sa nachádza v rozsvietených uliciach už vyššie spomenutého Los Angeles.

Zdá sa, že v bočných svetlách a zrkadlách nie sú integrované žiadne smerovky. Na videu nižšie je počuť zvuk cúvania Cybertrucku, pričom ide o zvuk ako z vesmírnej lode a nie auta. Tesla Cybertruck by mal byť na svoju veľkosť pomerne agilný elektromobil, vďaka natáčaniu zadných kolies.

Začiatok výroby

Tesla Cybertruck sa začne vyrábať koncom tohto roka, avšak určite to nebude masová výroba. Najmä zo začiatku výroby bude pravdepodobne kusovo veľmi obmedzená, keďže ide o celkom unikátne vozidlo s veľkým počtom nových riešení, ktoré je nutne doladiť. Masová výroba sa predpokladá niekedy v priebehu budúceho roka.

Cybertruck

Tesla vraj eviduje až dva milióny objednávok tohto elektromobilu, avšak na rezerváciu vozidla bolo v tom čase potrebných len 100 dolárov, čo naozaj nerobí z mnohých ľudí skutočných záujemcov. Z tohto čísla bude s najvyššou pravdepodobnosťou budúcimi majiteľmi Cybertrucku len mizivé percento ľudí.

Čo si o tomto elektromobile myslíte vy? Vaše postrehy nám určite dajte vedieť dole v komentároch.